przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Kenia na wyciągnięcie dłoni i serca

18 października br. w środę od godziny 8:00 do 10:30 w Sali lustrzanej społeczność naszej szkoły będzie mogła cieszyć się przywilejem goszczenia Kapłana z dalekiej Kenii, rodowitego Afrykańczyka.

Już do 30 września br. na terenie naszego województwa przebywa Ks. Jeremy Kabuga Murithi. Jest proboszczem w Kipsing w Kenii. Do tej pory odwiedził 20 szkół spośród 60, które zaprosiły go z wizytą do Polski.

Zespół Szkół Nr 2 od marca br. otacza opieką i wsparciem materialnym LOLOBO ELEGAE, 8 letniego chłopca ze Szkoły Podstawowej w Kipsing. Jest on objęty programem „Adopcji ucznia na odległość”. Do tej pory przekazaliśmy na jego konto 300 zł ze zbiórek i sprzeda oraz listy od Dyrekcji szkoły i uczniów, buty, koszulki, bieliznę i przybory szkolne.

Wizyta Ks. Jeremy’ego z Jego strony jest okazją do okazania wdzięczności za pomoc świadczoną dla Jego społeczności. Dla nas jest to okazja do spotkania z Osobą znającą osobiście Lolobo, posłuchania prezentacji nt. kultury, warunków życia i potrzeb plemion Samburu i Turkana zamieszkujących parafię w Kipsing. Jest to też możliwość wyrażenia radości, wrażliwości serca i wsparcia duchowego i materialnego dla jej mieszkańców.

Zapraszamy do posłuchania wywiadu z ks. Jeremy, którego udzielił Radiu Szczecin bezpośrednio po wylądowaniu w Polsce: http://radioszczecin.pl/public/129/129_150740843450.mp3. Link do zapowiedzi wywiadu: http://radioszczecin.pl/1,360898,kenijski-duchowny-odwiedzi… oraz na profil Facebooka: Kenia Przyjaciele Misji, która towarzyszy Księdzu relacjonując spotkania w poszczególnych szkołach: https://www.facebook.com/kenia.przyjacielemisji
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
12.10.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie