przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty „Aktywuj ferie”

Zostajesz na ferie w domu? Skorzystaj na tym i przyjdź na warsztaty „Aktywuj Ferie”, które odbędą się w dniach 27-30 stycznia w Szczecinie. Czego się dowiesz na sześcu, niepowtarzalnych, bezpłatnych warsztatach? Poznasz Szczecin z innej, tajemniczej strony, nauczysz się fotografowania oraz przypomnisz zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Wolontariat europejski po francusku to ekspresowa lekcja nauki języka francuskiego. Poszukujesz pracy? Jeśli tak to przyda ci się wiedza z autoprezentacji. Kreatywność to cecha przydatna zarówno w pracy jak i w szkole, odkryj w praktycznych ćwiczeniach swój kreatywny potenjał.

Zapoznaj się z opisami poszczególnych zajęć. Aby zgłosić się na warsztaty należy wypełnić formularz on-line w tym linku. do dnia 22 stycznia. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów, ale liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy młodzież w wieku 15-25 lat, a na warsztaty dotyczące autoprezentacji osoby od 16 lat.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Piłsudskiego 40-42 (obok Pl. Rodła) w Szczecinie
(budynek starej przychodni, wejście od strony szklanej windy, IV piętro).

Program warsztatów 27-30 stycznia 2015:

Data: 27 stycznia, godz. 9:00 – 14:00
Szczecin gołym okiem
To będzie warsztat połączony ze zwiedzaniem Szczecina. Poznasz walory tego miasta i jego ukryte zakątki. Mamy nadzieję, że po tym warsztacie spojrzysz inaczej na miejsce, w którym żyjesz i zwrócisz uwagę na to co wcześniej było w Szczecinie nie dostrzeżone.

Osoba prowadząca: Monika Wiśniewska – lokalna patriotka i miłośniczka szczecińskich zakamarków, czynna przewodniczka oraz autorka wielu tekstów na portalu Szczecinfo.pl.


Data: 28 stycznia, godz. 9:00 – 12:00
Wolontariat Europejski po francusku

Czyli dobra zabawa w języku fransuckim. Wolontariusze europjscy przebywający w Szczecinie wprowadzą Cię w podstwy języka francuskiego, przy okazji przekazując informacje na temat możliwości wyjazdu za granicę na projekt wolontariatu. Nie musisz znać francuskiego – przygotuj się efektywną naukę znativ speakerami. Więcej o Wolontraiacie Europejskim znajdziecie w tym linku.

Osoby prowadzące: Boris i Lucile – wolontariusze europejscy z Francji przebywający w Szczecinie na projekcie Wolontraiatu Europejskiego.


Data: 28 stycznia, godz. 12:30 – 15:30
Autoprezentacja i rozmowa kwalifikacyjna

Podczas zajęć poznasz jak ważną i mimo wszystko niedoceniana rolę w procesie rekrutacji pełni autoprezentacja ,która jest elementem rozmowy kwalifikacyjnej . Podczas warsztatów zostaną poruszone następujące zagadnienia:
• ABC samowiedzy i autoprezentacji – kim jestem, co potrafię, jakie mam kompetencje, jak mam się zaprezentować?
• Jakie są kompetencje i umiejętności pożądane na rynku pracy
• Praktyczne zajęcia –„Jak rekruter widzi moje CV” CV jako element autoprezentacji
Warsztaty są przeznaczone dla osób od 16 do 25 roku życia.

Osoba prowadząca : Ewa Zygnerska – na co dzień doradca zawodowy, trener z 12 letnim doświadczeniem.

Data: 29 stycznia, godz. 9:00 – 12:00
Z kreatywnością na TY

Czym jest kreatywność i dlaczego jest dziś tak ważna? W ramach warsztatów poznasz różne metody kreatywnej edukacji i tworzenia pomysłów. Będziesz mieć możliwość sprawdzenia, jak metody te są wykorzystywane w praktyce podczas kreowania nowych pomysłów.

Osoba prowadząca: dr Kamila Peszko – na co dzień wykładowca w Katedrze Marketingu Usług, Kierownik Biura Promocji WZIEU, opiekun studenckiego Działu Kreatywnego działającego na WZIEU Uniwersytetu Szczecińskiego. Poza uczelnią właściciel firmy badawczo-marketingowej, lubiąca nowe wyzwania, interesująca się nowymi i nowoczesnymi formami promocji.

Data: 29 stycznia, godz. 12:30 – 15:30
Warsztaty fotograficzne

Warsztat jest skierowany do osób rozpoczynających "zabawę" z fotografią, jednakże uczestnicy którzy mają już pierwsze kroki fotograficzne za sobą też nie będą się nudzić. Będziemy rozmawiać o podstawach fotografii, o tym jak zrobić zdjęcie, aby było bardziej atrakcyjne, aby się wyróżniało spośród tysięcy umieszczonych w sieci. Poznasz budowę aparatu, podstawowe pojęcia oraz zasady poprawnego kadrowania. Prosimy o przyniesienie na warsztaty aparat fotograficzny lub przynajmniej telefon komórkowy z funkcją aparatu :)

Osoby prowadzące: Maciej Mrozik i Tomasz Seidler – twórcy projektu xpozycja. Maciej z wykształcenia jest socjologiem i fotografem, Tomasz to fotograf z wieloletnim doświadczeniem, laureat wielu konkursów fotograficznych. Oboje realizowali projekty fotograficzne w kraju i za granicą. Są autorami wystaw indywidualnych i zbiorowych, publikują swoją fotografię w albumach.

Data: 30 stycznia, godz. 9:00 – 12:00
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Każdy z nas ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. Podczas warsztatu nauczysz się jak wykonać ocenę nieprzytomnego poszkodowanego, jak wykonywać uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze, jak bezpiecznie używać automatyczny defibrylator zewnętrzny, jak ułożyć nieprzytomnego poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Osoba prowadząca: Paweł Wroński – przeszedł szkolenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w 2011 r. Od tego czasu prowadzi zajęcia z Pierwszej Pomocy w ramach wolontariatu pracowniczego w firmie ENEA.

Dodatkowe informacje:
Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów.
Informacja na temat przyjęcia na warsztaty zostanie przesłana mailowo na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

W przypadku osób niepełnoletnich – potrzebna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna na uczestnictwo w warsztatach. Pisemną zgodę należy przynieść na warsztaty w przypadku zakwalifikowania się.
 

Lista załączników:

Autor:  Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego 
08.01.2015
Włącz się i pomagaj! Przekaż 1,5%