przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

VI Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny

Warsztaty, prelekcje, spotkania, kiermasze i inne atrakcje...

PUF – Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny to wyjątkowa, jednodniowa uczelnia dla osób zainteresowanych fantastyką oraz tematami pokrewnymi. Tego dnia w różnych katedrach można dowiedzieć się o grach RPG i planszowych, eksplorować kultury różnych kontynentów, spotkać rekonstruktorów historii, wziąć udział w warsztatach plastycznych, posłuchać autorów książek (nie tylko fantasy), zakupić rękodzieło wspaniałych artystów, a przede wszystkim spotkać inne osoby, mające podobne zainteresowania! Pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku.

Oprócz samych prelekcji będą miały miejsce różnorakie warsztaty w ramach Katedry Sztuk Fantastycznych, Kiermasz Książki i Komiksu Fantastycznego oraz spotkania z rekonstruktorami. Jak w poprzednich latach w Katedrze Liter Żywych spotkamy szczecińskich autorów, a w kącikach planszówkowych będzie można zapoznać się z różnymi grami karcianymi i planszowymi.

Nasz program edukacyjny zawiera w sobie coś zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak i dla dzieci i ich rodziców. Chcemy, by nawet nasz najmłodszy student, znalazł na PUFie coś dla siebie. Z niecierpliwością wyczekujemy spotkania z Wami! Śledźcie stronę Pałacu Młodzieży lub fanpage Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego i czekajcie na szczegółowy rozkład zajęć.

Rektor i prorektorzy PUF’u

Działanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców Pałacu Młodzieży

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
02.03.2023
Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie trwa nabór projektów w kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2025