przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sukces Dziewiątki w eliminacjach wojewódzkich konkursu "Praca Organiczna 2.0"

 Wyniki eliminacji wojewódzkich

w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Umiejętności  "Praca Organiczna 2.0" ‘2019

Fundacji Zakłady Kórnickie:

I miejsce: Maksymilian Ziętarski + Weronika Czaplińska – IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie (opiekun p. Marcin Niedziółka)

II miejsce: Bartosz Klik + Karina Łyżwińska – II Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Pobożnego w Szczecinie (opiekun p. Edyta Ostapkowicz)

III miejsce: Jakub Krycki + Joanna Gralak – IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie (opiekun p. Marcin Niedziółka)

Komisja konkursu: Romuald Kuźmitowicz – przewodniczący

                                  Maria Jagiełłowicz – członek komisji

                                  Danuta Horn – członek komisji

Zwycięzcom i opiekunom gratulujemy! Laureaci I miejsca zostali zakwalifikowani do Finału konkursu, który odbędzie się w Poznaniu. Mają szansę wygrać bardzo atrakcyjne nagrody: roczne stypendium studenckie, tygodniowy pobyt w Paryżu.

Uczestnicy eliminacji wojewódzkich rozwiązywali trudny test wiedzy, w finale konkursu reprezentanci każdego województwa będą musieli zaprezentować i obronić własny projektdziałań, inicjatyw realizowanych w duchu organicznikowskim.

Konkurs ma charakter interdyscyplinarny: łączy wiedzę z historii, politologii, socjologii, filozofii i literatury. Niezaprzeczalnym jego walorem jest sięganie do tradycyjnych i uniwersalnych wartości, jakimi są praca organiczna i praca u podstaw. Ideą konkursu jest podkreślić, że ideały te wciąż są żywe i aktualne, dają się odnieść do współczesnej rzeczywistości społecznej.

 

               Tekst i zdjęcia:
koordynator szkolny i wojewódzki konkursu,
Romuald Kuźmitowicz

Patronat nad eliminacjami wojewódzkimi konkursu sprawuje
Dyrektor ZSO nr 6 w Szczecinie,
pani Monika Drozd.

Autor:  IX Liceum Ogólnokształcące 
12.03.2019