przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Debata: Rok niepodległości w Szczecinie

Jak powinno wyglądać świętowanie 100-lecia niepodległości w mieście, które 100 lat temu nie było polskie? Jak zrobić to w mieście, które po II wojnie światowej szukało własnej tożsamości, i jak zjednoczyć mieszkańców we wspólnym celebrowaniu tego niezwykłego wydarzenia? Na te oraz inne pytania szukać odpowiedzi będą uczestnicy debaty Niepodległość w ujęciu kampanii "codziennie Polskę tworzyMY".

Dyskusję poprowadzi red. Edwin Bendyk z Tygodnika Polityka. Będzie on rozmawiać o niepodległości z restauratorką Anitą Agnihotri, dziennikarzem Romanem Czejarkiem, Marcinem Galickim z platformy crowdfundingowej Wspieram.to oraz z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina.


Zapraszamy mieszkańców do udziału w dyskusji, która odbędzie się w 12 września 2018 r. (środa) o godz. 18.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (sala kameralna). Wstęp bezpłatny. Uwaga! Ze względu na pojemność sali liczba miejsc ograniczona.

Codziennie Polskę tworzyMy to inicjatywa celebrująca 100-lecie niepodległości naszego kraju w wyjątkowy, szczeciński sposób. Składa się na nią wiele elementów o zasięgu lokalnym, regionalnym i krajowym. Jej naczelnym celem jest ukazanie Święta Niepodległości nie tylko w kontekście historycznego patriotyzmu, ale także – a raczej przede wszystkim – w świetle codziennego życia i pracy każdego z Polaków na rzecz Ojczyzny.

http://mojaniepodleglosc.pl/

Organizatorami debaty są Gmina Miasto Szczecin oraz Tygodnik Polityka.
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
06.09.2018