przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Ogólnopolski Test Informatyczny - 16-22 maja 2016

Z okazji 35-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, w dniach 16-22 maja 2016, zostanie zrealizowany Ogólnopolski Test Informatyczny. Przedsięwzięcie to ma charakter zabawy połączonej z weryfikacją wiedzy informatycznej i jest dedykowane dla wszystkich, bez względu na wiek i wykształcenie. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia siebie, a także podniesienia kwalifikacji informatycznych poprzez najwygodniejszą z możliwych formę – zabawę! (szczegóły na stronie http://tik-tak.eecdl.pl/coto).

W ramach tego wydarzenia, w dniu 19 maja 2016 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 64 w Szczecinie, w godz. 12:00 – 14:00, odbędzie się Regionalny Konkurs OTI dla szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich uczniów tych szkół do współzawodnictwa, w trakcie którego wyłonimy i nagrodzimy zwycięzców (lista nagród zostanie opublikowana na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1693098084276667/ w dniu 6 maja 2016). Przewidujemy także nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli/opiekunów uczniów – zwycięzców konkursu.

Regionalny Konkurs OTI będzie miał formę testu wiedzy informatycznej. Na rozwiązanie testu będzie 10 minut, w trakcie których zostanie wyświetlonych maksymalnie 50 pytań jednokrotnego wyboru (po 10 pytań z każdej z kategorii: (1) budowa i użytkownie komputerów, (2) algorytmika i języki programowania, (3) sieci komputerowe i usługi sieciowe, (4) grafika prezentacyjna i multimedia, (5) oprogramowanie biurowe). O wyniku będzie decydować poprawność oraz czas udzielenia odpowiedzi. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom z wynikiem testu. Dodatkowo, w trakcie tego wydarzenia, zapewnimy uczniom możliwość uczestnictwa w krótkim wykładzie uniwersyteckim.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia uczniów do konkursu mogą dokonać nauczyciele lub pracownicy szkół ponadgimnazjalnych przesyłając załączony do niniejszej wiadomości formularz na adres kni@usz.edu.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 maja 2016 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizator do 15 maja 2016 będzie potwierdzał udział w konkursie zgłoszonych grup uczniów.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa w konkursie.

 

Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
06.05.2016

Lista załączników:

Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie