przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Regionalne podsumowanie konkursów informatycznych PTI

Regionalne podsumowanie V edycji ogólnopolskich konkursów informatycznych organizowanych przez PTI w 2015 roku


W dniu 19.06.2015 roku, w gościnnych progach Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się regionalne podsumowanie ogólnopolskich konkursów informatycznych organizowanych w 2015 roku przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Na Uniwersytecie spotkali się najlepsi uczniowie z województwa zachodniopomorskiego w konkursach TIK?-TAK! (Technologie Informacyjno Komunikacyjne? TAK!) oraz Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Telefonem ucz się i odkrywaj świat”. Uczniowie przybyli ze swoimi nauczycielami, dyrektorami szkół i rodzicami.

Spotkanie otworzył Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego PTI prof. Zdzisław Szyjewski witając przybyłych gości, w tym. Dyrektora Gabinetu Marszałka województwa zachodniopomorskiego, Krzysztofa Barczyka oraz Panią Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania prof. Małgorzatę Łatuszyńską.
 

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć galerię prac z konkursu i wysłuchać wykładu pana Jarosława Daleckiego pod tytułem „Projekt Myszka” nt. powstania słuchowisk radiowych „Myszka Ogonisia” popularyzującej informatykę wśród szerokiego kręgu odbiorców. Archiwalne i aktualne audycje można znaleźć na stronach Portalu Edukacyjnego Szczecina.

Na uroczystości gościliśmy pana Tadeusza Pietrzaka, który w roku 2015 zdobył tytuł Najlepszego Egzaminatora ECDL

Konkursowi TIK?-TAK! patronowało 16 marszałków województw (w tym Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj), 12 kuratorów oświaty (w tym województwa zachodniopomorskiego). Głównym patronem był Minister Edukacji Narodowej.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie uczniowie mają możliwość sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności. Konkurs pozwala wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych.

W tegorocznej edycji uczestniczyło około 30 tys. uczniów z 1100 szkół – więcej o 10 tys. niż w roku 2014. Z naszego województwa startowało 1360 uczniów z 67 szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 24 uczniów z naszego województwa. W finale rozgrywanym w Warszawie wziął udział Jakub Szajek z Gimnazjum nr 42 ze Szczecina, który zajął III miejsce w Polsce. Gratulacje!

Nagrodę dla najlepszego ucznia z województwa (tablet) ufundowany przez Wicemarszałka odebrał Jakub Szajek. Pozostali uczniowie również wyszli z torbami pełnymi nagród.

 

Na Konkurs Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Telefonem ucz się i odkrywaj świat” przysłano 900 prac z całej Polski, w tym 30 z naszego województwa.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu okładki zeszytu szkolnego pokazującej jak można wykorzystać urządzenia mobilne do nauki. Na spotkaniu zostały rozdane zaprojektowane przez zwycięzców, a wydane przez PTI, zeszyty.

Z naszego województwa została nagrodzona Weronika Strojny z Gimnazjum nr 18 ze Szczecina (wyróżnienie), opiekun pan Bartłomiej Piwowarski.

Uczniowie odebrali cenne nagrody z rąk przedstawiciela Marszałka.

Oficjalne wyniki i wyróżnione prace można obejrzeć na:
http://www.tik-tak.eecdl.pl/  
http://www.konkurs2015.ecdl.pl

Galeria zdjęć z podsumowania regionalnego:
http://www.ecdl.szczecin.pl


Mirosław Zajdel
Koordynator ECDL
Region Szczecin

Autor:  Wydział Informatyki 
25.06.2015
Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie trwa nabór projektów w kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2025