przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Akademia Ludzi Aktywnych

#ALA2018
włącz się i działaj

Szkolenia, warsztaty, spotkania, aktywności i działania – w maju, tuż przed spotkaniem POD PLATANAMI, szczecińskie organizacje pozarządowe zapraszają do wspólnego działania, poznania pozarządowego Szczecina, uczestnictwa w szeregu wspólnych inicjatyw a przy okazji wygrania nagrody dla najaktywniejszych grup.

W dniach 23 kwietnia – 27 maja 2018 Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin zaprasza dzieci i młodzież, uczniów przedszkoli i szkół, grupy nieformalne o mieszanym wieku do uczestnictwa w Akademii Ludzi Aktywnych, która odbywa się w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych 2018 oraz wspiera pozarządowe oblicze Szczecina.

ALA to promocja aktywności, kreatywności i gotowości do podejmowania nowych wyzwań i działań wolontariackich w przestrzeni Szczecina oraz możliwość zapoznania się z dorobkiem, sferami aktywności i formami pracy organizacji pozarządowych. Do Akademii zapraszamy mieszkańców Szczecina, którzy podejmą wyzwanie i włączą się w działania Akademii, odwiedzą organizacje, będą uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach, przybędą na WIELKI PIKNIK PASJI aby podzielić się wynikami swojej aktywności i powalczą o nagrodę.

Przykładowe inicjatywy w ramach Akademii to: warsztaty i spotkania tematyczne (np. wolontariat, pierwsza pomoc, kultura, teatr), wykłady w szkole, wykonanie własnego wydarzenia np. akcje charytatywne/ pikniki/ spotkania, uczestnictwo w konkursie na akcje w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, odwiedzenia stanowisk organizacji podczas spotkania POD PLATANAMI.

IV edycja akademii to możliwość skorzystania z szeregu bezpłatnych warsztatów i szkoleń, wydarzeń i akcji, które przygotują i przeprowadzą szczecińskie organizacje pozarządowe oraz instytucje wspierające lokalną aktywność. Zgłoszenia, za pośrednictwem strony www.platany.szczecin.pl przyjmowane będą w dniach 23 kwietnia - 4 maja 2018 a realizacja programu Akademii Ludzi Aktywnych w dniach 7 - 27 maja 2018. Zwycięzców, a zaraz najbardziej aktywną grupę, ogłosimy w dniu 27 maja 2018 podczas Wielkiego Pikniku Pasji – Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI.

więcej informacji:
Sektor 3 Szczecin
Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
www.platany.szczecin.pl www.sektor3.szczecin.pl
biuro@sektor3.szczecin.pl
tel. 91 350 82 99
 

Lista załączników:

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
10.04.2018