przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie

Połowa wakacji już za nami, na pozostałe dni wolne od szkoły zapraszamy na zajęcia w filiach bibliotecznych. Nie tylko książki czekają w bibliotece. Pomiędzy półkami, w zakamarkach i przy stolikach – dzieją się nieraz rzeczy ciekawe i tajemnicze. Oczywiście wszystkie zajęcia są bezpłatne, chociaż na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)
Wszystkie dzieci, które pragną poznać najskrytsze tajemnice zwierząt, serdecznie zapraszamy na cykl wakacyjnych spotkań do filii bibliotecznej nr 4. W cotygodniowych spotkaniach czytelniczo-plastycznych zaprezentujemy zdumiewające fakty i ciekawostki zoologiczne. Przybliżymy wiedzę o tym, jak zwierzęta się poruszają, czym odżywiają, jak polują i jak się bronią. Odkryjemy również zwierzęce sekrety - opowiemy między innymi o ćmie, która odżywia się ptasimi łzami, o wronach, które czasem grają w futbol, zdradzimy specyficzne upodobania kulinarne angielskich osiołków... Szczegóły przybliżymy podczas zajęć, które odbywać się będą w każdy wakacyjny czwartek i piątek, w godzinach od 13.00 do 14.00.

Filia biblioteczna nr 3 dla dzieci (ul. Nałkowskiej 15)
Zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów podróżowania, poznawania odległych krajów i nieznanych obszarów do filii bibliotecznej nr 3 dla dzieci. Filia organizuje spotkania po hasłem „Podróże małe i duże”.
Podczas zajęć będziemy podróżować do krain odległych w czasie i przestrzeni, poznawać literaturę dotyczącą omawianych zagadnień, dyskutować. Wykonamy prace plastyczne (z wykorzystaniem różnych technik) tematycznie związane z zajęciami. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 12.00-13.00.
Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu tematowi:
4 sierpnia 2016 – wyprawa na wyspę piratów;
11 sierpnia 2016 – galopem przez Dziki Zachód;
18 sierpnia 2016 – te straszne dinozaury, czyli Park Jurajski;
25 sierpnia 2016 – poza granice Ziemi, czyli podróż kosmiczna.
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
29.07.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie