Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Swoje progi otworzyło Centrum Edukacji Ogrodniczej

 

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęta! Licea, technika i zasadnicze szkoły zawodowe prezentują swoje oferty kształcenia nie tylko w trakcie różnych targów edukacyjnych. Znakomitą okazją dla gimnazjalistów, by poznać specyfikę i atmosferę danej szkoły, jest możliwość zwiedzenia szkoły i uczestniczenia w pokazach, warsztatach i zajęciach w ramach dni otwartych. I tak 30 marca Centrum Edukacji Ogrodniczej otworzyło swoje progi dla uczniów szkół gimnazjalnych. Uczniowie klas trzecich gimnazjum mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, pospacerować po przepięknym terenie, zajrzeć do pracowni zawodowych i warsztatów szkolnych. Niemała atrakcja była okazja samodzielnego sadzenia sadzonek kwiatów i warzyw, oglądania pod mikroskopem preparatów tkanek, poznania budowy kostnej zwierząt domowych.

Padało dużo pytań o kierunki kształcenia i możliwości pracy po ukończeniu szkoły. Na pytania odpowiadali nauczyciele oraz młodzież. Często nazwa zawodu nie określa, co młody człowiek będzie mógł wykonywać po ukończonej specjalizacji - a taką informację najlepiej uzyskać u źródła. Zapraszamy na kolejne dni otwarte szkoły - najbliższe już 09 kwietnia 2016 roku w godzinach 10.00 – 13.00.

Zapraszamy do galerii zdjęć 
 

Autor:  Centrum Edukacji Ogrodniczej 
05.04.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •