przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Otwarcie Centrum Nauk Ścisłych

 

Multimedialne narzędzia, mikroskopy i wielkie laboratorium są dostępne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 74 i innych placówek z Prawobrzeża. Nowoczesna pracownia zapewni młodym mieszkańcom Szczecina idealne miejsce poszerzania ich zainteresowań z zakresu nauk ścisłych.

Funkcjonowanie Centrum obejmuje działania innowacyjne w kierunku matematyczno-przyrodniczym realizowane w ramach Drugiego Porozumienia Programowego dla Szczecina. Dzięki stworzeniu nowoczesnej przestrzeni, uczniowie będą mogli przeprowadzać eksperymenty i zdobywać cenną wiedzę, która w przyszłości ułatwi im m.in.: dostanie się na studia i zdobycie pracy.

W ramach funkcjonowania nowo otwartego Centrum Nauk Ścisłych, na terenie Szkoły Podstawowej nr 74 odbywać się będą spotkania nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych oraz uzdolnionych dzieci z prawobrzeżnej części Szczecina. Głównym celem tego projektu jest pokazanie nauczycielom i uczniom innowacyjnych, nowoczesnych form nauczania przedmiotów ścisłych.

Nowoczesne Centrum zostało wyposażone m.in. w kamery i komputery, przy pomocy, których przeprowadzane doświadczenia będą nagrywane, a następnie zamieszczane w Internecie. Centrum planuje również współpracę z ośrodkami naukowymi z zagranicy, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną.

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
02.10.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie