przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie

Hurra! mamy już wakacje! Nadszedł długo wyczekiwany czas ciężkich plecaków, letnich przyjemności, czas zdobywania nowych doświadczeń, słońca i zabawy! Jest to również czas na przeżywanie przygód z nowymi bohaterami książek, którzy tylko czekają, żeby ożyć w dziecięcej wyobraźni i ponieść młodych czytelników hen, ku przygodzie!
Wakacyjne atrakcje czekają na dzieci, które wybiorą pozostanie w mieście, nie pozwolimy im na nudę.

Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie miłośników starożytnej mitologii (filia biblioteczna nr 4), młodych podróżników (filia biblioteczna nr 3 dla dzieci), wielbicieli Basi, bohaterki serii książek Zofii Staneckiej (filia biblioteczna nr 48 i ProMedia), początkujących użytkowników scratcha i młodych ekologów (ProMedia), a także wszystkich zainteresowanych niezgłębionym morskim i podmorskim światem dziwów i skarbów (filia biblioteczna nr 9 dla dzieci).
Wszystkie zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie są jak zawsze darmowe, ale na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.
Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, zapraszamy!


LIPIEC 2018

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)
Wieczne mity - wakacje w bibliotece

Uczestników wakacyjnych zajęć w filii bibliotecznej nr 4 serdecznie zapraszamy w lipcowe środy i czwartki, w godz. 13.00-14.00 do udziału w wyprawie do krainy starożytnej mitologii. Barwne opowieści o dawnych bogach, herosach i niezwykłych stworzeniach przekonują, że bohaterowie mitologii nadal obecni są we współczesnym świecie. Ślady ich bytności odnaleźć można choćby w różnych wyrażeniach i zwrotach językowych.
Podczas cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły poznać mity starożytnych Greków i Rzymian, a potem sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w literackich zabawach, konkursach oraz warsztatach plastycznych. Program zajęć przygotowany został w oparciu o książkę Katarzyny Marciniak pt. „Moja pierwsza mitologia”.

Filia biblioteczna 3 dla dzieci (ul. Z. Nałkowskiej 15)
Ciekawi świata

W lipcu zapraszamy do biblioteki na zajęcia pod hasłem „Ciekawi świata”. Każde ze spotkań będzie poświęcone poznawaniu zabytków, kultury, obyczajów, ciekawostek a przede wszystkim rozmaitych zabaw z różnych krajów.
Zaplanowaliśmy "podróż" do następujących miejsc, w stałych godzinach 14.00-15.00:
10 lipca - Grecja
12 lipca - Włochy
17 lipca - Francja
19 lipca - Szwecja
Wspólne spędzanie czasu uatrakcyjni wykonywanie prac plastycznych związanych z tematem spotkania, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych oraz rozwiązywanie krzyżówek, quizów i rebusów.
Zajęcia są adresowane dla małych podróżników w wieku 5-12 lat.

Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci (ul. Ks. Anastazji 27/2)
Ahoj, Biblioteko!

Wszystkich Czytelników, którzy chcą przeżyć wakacyjną morską przygodę, taką, w której występują wielkie morskie zwierzęta oraz ciekawe podwodne skarby, prosimy o obranie kursu na bibliotekę przy ul. Ks. Anastazji. W morskie głębiny porywamy 3, 5, 10 i 12 lipca – każde spotkanie zacznie się o godz. 12.00 i trwać będzie przez godzinę.
Udział w zajęciach da młodym podróżnikom możliwość zanurkowania w podwodny świat książek, wymyślenia własnego morskiego zwierzęcia oraz... zbudowania oceanu. Brzmi ciekawie? Zapraszamy!
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy (osobiście lub tel. 91 44 22 241).

Filia biblioteczna nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
Wakacje z Basią i scratchem

W ProMediach planujemy zajęcia dla dzieci o różnych zainteresowaniach. W lipcu zapraszamy młodych wielbicieli Basi na cykl spotkań z bohaterką znanych i lubianych książek Zofii Staneckiej. A dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kodowaniem komputerowym, a przy tym lubią zagadki i łamigłówki, zorganizujemy spotkania z kodowania na tabletach (scratch). Przewidzianych zostało 6 spotkań, na których można się wiele nauczyć, serdecznie zapraszamy!
Scratch - zajęcia dla 6 osób (zapisy!), czas: 1-1,5h
terminy: wtorek i czwartek – 3, 5, 10, 12, 17, 19 lipca, godzina 13.00


SIERPIEŃ 2018

Filia biblioteczna nr 48 (ul. Rydla 93)
Warsztaty z Basią

Dnia 9, 16, 23 i 30 sierpnia zapraszamy do filii bibliotecznej nr 48 na wakacyjne warsztaty z Basią, ulubienicą małych czytelników, bohaterką serii książek Zofii Staneckiej.
Cykl spotkań poświęcony będzie niesamowitym książkom:
9 sierpnia - „Basia i podróż”
16 sierpnia - „Basia i biwak”
23 sierpnia - „Basia i upał w zoo”
30 sierpnia - „Basia i basen”
Szczegółowe godziny wkrótce.

Filia biblioteczna nr 54, ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)
Ekologiczny sierpień

Sierpień upłynie nam pod znakiem ekologii, odbędą się dwa cykle zajęć z EkoPaką, będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek ekologicznych związanych z materiałami wtórnymi, takimi jak, papier, plastik oraz aluminium. Szczegóły wkrótce.
  

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
26.06.2018
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie