przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wizyta uczniów z Eberswalde


 

9 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole 16 uczniów ze szkoły w Eberswalde. Była to ich pierwsza wizyta w Polsce. Nad przebiegiem spotkania czuwały panie Barbara Sipowicz i Gabriela Tomaszewska, które opracowały plan wizyty i przy współudziale gości oraz dzieci z klasy 3b go zrealizowały. W tych poczynaniach wspierali je rodzice uczniów. Zadbali oni o przepyszne polskie śniadanie składające się z ekologicznych produktów, łakocie, obiad oraz wizytę w Muzeum Techniki.

Dzieci z Eberswalde zwiedziły naszą szkołę. W zachwyt wprawiła ich nasza biblioteka, sala komputerowa, pływalnia i świetlice. Podczas śniadania po raz kolejny łamaliśmy lody po długim czasie niewidzenia. Wspólnie wykonaliśmy plakat i próbowaliśmy nauczyć się ruchowej zabawy popularnej wśród dzieci z naszej szkoły pt. „ Bella”. Zaprezentowaliśmy też kilka niemieckojęzycznych piosenek. Wielką atrakcją okazała się wizyta w muzeum i wystawione tam eksponaty, a potem mini plac zabaw w Cafe „Niebko”.

W bardzo miłej atmosferze czas szybko mija. Żegnaliśmy naszych przyjaciół z nadzieją na kolejne spotkanie, tym razem wiosną w Eberswalde.

Nasz kontakt z grupą niemiecką nawiązałyśmy w 2014r. Od tego czasu uczniowie obecnie klasy 3b dwukrotnie odwiedzili swoich kolegów w Eberswalde. Dzieci korespondują ze sobą w języku niemieckim.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
21.11.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie