przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

„Marzenia Utkane z Gwiazd” - Wielkanocny Koncert Charytatywny

Niezwykły spektakl w drugiej już edycji tej charytatywnej imprezy odbył się pięknego wiosennego wieczoru, 16 kwietnia 2019r. Po wielomiesięcznych przygotowaniach, castingu, na scenie Opery na Zamku w Szczecinie mogliśmy podziwiać występy młodych artystów: uczniów i studentów IX LO, XIV i XIII LO oraz Akademii Morskiej, którzy specjalnie na ten koncert przygotowali utwory muzyczne i taneczne.

Oryginalne interpretacje znanych, klasycznych dzieł muzyki poważnej i rozrywkowej (od kompozycji Beethovena do piosenek z repertuaru Elli Fitzgerald, Chrisa Isaaka i Dusty Springfield czy Michaela Jacksona) oraz autorskich kompozycji, wykonywane z ogromnym zaangażowaniem, wzbudziły podziw i entuzjazm zgromadzonej licznie publiczności. Przy pełnej widowni młodzi ludzie dali wyraz swoim muzycznym fascynacjom i artystycznym wizjom. Ich interpretacje – trafione i przekonujące - tchnęły żywymi emocjami, wyśmienity koncert dostarczył widzom wielu subtelnych, a często intensywnych, wrażeń i wzruszeń. Finał – z pamiętną pieśnią „We Are The World” z Live Aid' 1985 - wydał się wręcz poruszający. Młodzi muzycy występujący w różnych konfiguracjach (solo, w duetach i zespołach) objawili artystyczną dojrzałość i wrażliwość estetyczną, odnajdując się w różnych konwencjach i klimatach muzycznych.
Warte podkreślenia jest zaangażowanie „głównego sprawcy” wydarzenia, Czarka Orłowskiego (ucznia Dziewiątki), który napisał świetny scenariusz, opracował reżyserię widowiska i porwał za sobą wielu ludzi, jednocząc ich dla wspólnego celu. Jego umiejętność znalezienia się na scenie (wystąpił w roli megagwiazdy, Michaela, wywołującego i skupiającego wokół siebie inne, wschodzące, gwiazdy), talent inscenizatorski i aktorski, są naprawdę godne podziwu.
Entuzjazm młodych ludzi w ucieleśnianiu ich własnej artystycznej wizji zapamiętamy na cały rok, aż do następnej edycji, pokrzepieni również sukcesem komercyjnym przedsięwzięcia (wpływy ze sprzedaży biletów, licytacje piłki z podpisami zawodników Pogoni i koszulki Reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn z autografami jej gwiazd). Najważniejsza jednak pozostanie emanacja najszlachetniejszych emocji wygenerowanych dla spełnienia idei koncertu, sformułowanej przez młodych Organizatorów:
„Pragniemy pomagać dzieciom i młodzieży w potrzebie, a głównie - pomagać im spełniać marzenia o zdrowiu, przyjaźni i szczęściu i pokazać, że marzenia wcale nie są tak odległe, jak może im się wydawać. Celem zbiórki dokonanej podczas koncertu jest świetlica Oddziału Dziecięcego, który znajduje się w II Katedrze i Klinice Okulistyki na terenie SPSK 2 PUM. 100% dochodu uzyskanego podczas koncertu zostanie przeznaczone na kompleksowy remont oraz modernizację tejże świetlicy. Wpłynie to na poprawę warunków pobytu w Klinice najmłodszych pacjentów.” (ze strony: https://goingapp.pl/evt/2108575/ii-wielkanocny-koncert-charytatywny-marzenia-utkane-z-gwiazd)

Z całego serca dziękujemy!

Tekst i zdjęcia: Romuald Kuźmitowicz, IX Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie

Autor:  IX Liceum Ogólnokształcące 
19.04.2019