przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

CKS Szczecin z własnym rekordem Polski!

 


 

W Centrum Kształcenia Sportowego na osiedlu Słonecznym ustanowiono rekord Polski w najdłuższej pod względem dystansu całodobowej sztafecie pływackiej!

Trzydziestu sześciu zawodników na 6 torach o długości 25 m w ciągu doby przepłynęło dystans 419 kilometrów i 450 metrów!

Twórcami tego wspaniałego sukcesu byli uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci i emeryci CKS oraz niezwykli Przyjaciele Szkoły: strażacy, płetwonurkowie, pływacy z klubu Schwimming Masters Team Szczecin, karatecy z SKS „Husaria”.

Rekord został ustanowiony z okazji 35-lecia szkoły przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie. Sztafeta rozpoczęła się w piątek 25 maja 2018 roku o godz. 10.00 w obecności wyjątkowych gości jubileuszu, m.in.: Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Macieja Kopcia, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy, Wicekuratora Oświaty Jerzego Sołtysiaka, Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka, Dyrektora Wydziału Oświaty UM Szczecin Lidii Rogaś. Symboliczny znak do startu dał sam Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek.

Całodobowe, niezwykle trudne zmagania pływaków zakończyły się w sobotę 26 maja 2018 roku o godz. 10.00. Założony przez organizatorów wynik 300 kilometrów osiągnięto nad ranem, ok. godz. 3.00. Nie obyło się bez chwil przemęczenia i drobnych urazów. Pomocą służyli w takich sytuacjach fizjoterapeuci z licealnych klas CKS o profilu „Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia”. W sobotę, 26 maja 2018 roku o godz. 10.00 przy ogłuszającym dopingu uczniów CKS zakończono próbę ustanawiania rekordu, a przedstawicielka firmy weryfikacyjnej zatwierdziła specjalnym certyfikatem spełnienie wszystkich wymagań.

Bohaterscy pływacy zostali uhonorowani medalami i pucharami. Brawa i gromkie „Sto lat” rozbrzmiało na ich cześć na dziedzińcu szkoły, gdzie na zakończenie jubileuszu 35-lecia szkoły wkopano symboliczną „Kapsułę Czasu”, m.in. ze zdjęciami uwieczniającymi tę historyczną chwilę w dziejach szkoły!
CKS Szczecin jest szkołą sportową z własnym rekordem Polski!

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim za wsparcie tego wyjątkowego pomysłu!

Zapraszamy do galerii!

Autor:  Centrum Kształcenia Sportowego 
30.05.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja