przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień Chłopaka w IV LO w Szczecinie


 

Pod koniec września przypada Dzień Chłopaka. Także i w tym roku świętowaliśmy go wraz z klasami pierwszymi, które zaprezentowały i przybliżyły kraje, uczestniczące w projekcie Erasmus+ „I`m safe at school”.

 

Klasa 1a przeniosła nas do Anglii, abyśmy skosztowali angielskiej herbaty (koniecznie z mlekiem), spotkali się z Królową, a także rozpoznali znane postacie z książek i telewizji (np. Harry Potter i Jaś Fasola).

Z klasą 1b wybraliśmy się do mało nam znanej Rumunii. Skosztowaliśmy mamałygę, ajvar i pyszne ciasteczka. Ludowy taniec porwał uczestników pokazu, którzy ledwie mieścili się na scenie.

Klasa 1c wyruszyła na Sycylię, skąd na salę gimnastyczną IV LO im. B.Prusa przeniosła mafię i ojca chrzestnego, liczne ciekawostki o tej wyspie oraz sprowadziła Giuseppe - najfajniejszego kucharza, który nie tylko upiekł pizzę w kształcie serca, ale także ciekawie opowiadał o kuchni włoskiej. Na stole nie zabrakło caponaty i spaghetti.

Z klasą 1d pojechaliśmy do Grecji, kraju pełnego słońca i pięknych ludzi. Zorba, zatańczona przez chłopców, którymi kierował (a także sam tańczył z uczniami) nauczyciel WF-u, podbiła serca wszystkich oglądających. Takiego pokazu w naszym liceum jeszcze nie było. Bielutkie wykrochmalone koszule, czarne spodnie i lśniące buty, ale również harmonia ruchów i zgodność z rytmem utworu były na najwyższym poziome. Uczniowie przyrządzili także potrawy kuchni greckiej. Była sałatka grecka, baklava, migdały i sezam.

Dowiedzieliśmy się wiele o krajach partnerskich w projekcie Erasmus+, ich historii, kulturze, muzyce i tańcu oraz kuchni. Mamy nadzieję, że to był tylko wstęp do zgłębiania wiedzy w trakcie realizacji projektu.

Dzień Chłopaka w Czwórce był ucztą – i dla ciała i dla ducha.
 

Autor:  IV Liceum Ogólnokształcące 
29.10.2018