przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Koduj ze mną! w SP48

Od 15 października trwa Europejski Tydzień Kodowania. W naszej szkole- Szkole Podstawowej nr 48 im. WOP ten festiwal kodowania ruszył 17 października wydarzeniem "Koduj ze mną". Wydarzenie to ukazało programowanie, jako nie tylko proces tworzenia, rozwijający umiejętność logicznego myślenia, ale jako narzędzie porozumienia Dziecka i Dorosłego. O godz.13.00 nasi uczniowie wspólnie z zaproszonymi Gośćmi, wśród których byli: Zachodniopomorska Kurator Oświaty-Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Goście z Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego- Dziekan dr hab. inż. Jerzy Pejaś, Prodziekan ds. Studenckich dr inż. Piotr Piela, dr inż. Anna Barcz, Przedstawiciel Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Szczecin- p. Marek Dymek, Dyrektor LO IV p. Janusz Olczak, kodowali w jednym z blokowych języków programowania- w języku Scratch. Tematem ich wspólnego projektu były oczekiwane przez chyba każdego szczecinianina i nie tylko, The Tall Ships Races. Zanim doszło do programowania przy komputerach nasi Szanowni Goście musieli odczytać program z kartek i według niego dojść do swoich par. Tak „zaprogramowani” mogli sprawdzić swoje umiejętności programistyczne, co przyniosło zarówno Gościom jak i Dzieciom wiele przyjemnej zabawy.

Programowanie stało się elementem łączącym wszystkie szczeble oświaty. Na koniec codeweekowy tort, by uzupełnić siły po ciężkiej pracy nad wprowadzaniem żaglowców na nabrzeże Wałów Chrobrego :). Było mądrze, zabawnie i słodko, czyli wszystko to, co łączy Dzieci i Dorosłych.

W tych dniach szczególnie propagujemy myśl, że „kodować każdy może”, bo to wspaniałe, rozwijające i niezwykle bawiące zajęcie. Tym samym dołączamy po raz kolejny do rzeszy pasjonatów obchodzących festiwal kodowania CODEWEEK w Europie i na świecie.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 48 
20.10.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie