przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Lato nad wodą

Połowa czerwca to moment, w którym tradycyjnie otwieramy bramy szczecińskich kąpielisk. Już w sobotę pojawią się na nich ratownicy, a wstęp będzie biletowany.

Szczecińskie kąpieliska od lat przyciągają mieszkańców ceniących sobie odpoczynek nad wodą, z dala od zgiełku miasta, ale wciąż „w zasięgu komunikacji miejskiej”. Przez cały sezon panuje na nich prawdziwie wakacyjny klimat, o czym będzie można przekonać się już od najbliższej soboty, kiedy to oficjalnie rozpocznie się sezon kąpieliskowy.

Każde z trzech kąpielisk ma swoich fanów, każde ma inny klimat i swoje atuty. Zmodernizowane dwa lata temu kąpielisko Dąbie zachęca nowoczesną infrastrukturą i malowniczymi zachodami słońca. Są na nim place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska do plażowej piłki siatkowej, a także wyjątkowa, podświetlona wieczorami, promenada. Dostępne jest również wygodne zaplecze sanitarne. W sezonie działają także punkty gastronomiczne.

Kąpielisko Dziewoklicz wyróżnia ciekawa lokalizacja. Jest tam sporo miejsca do plażowania zarówno na piasku, jak i na trawie. Są oczywiście pomieszczenia sanitarne i mała gastronomia. Są też nowości! Po pierwsze, na najmłodszych czeka nowiutki zestaw zabawowy „statek” ze zjeżdżalniami, drabinkami, mostkami, tunelami. Po drugie, brama wejściowa i kasa biletowa przeniesione zostały w nowe miejsce – za mostek. Dzięki temu z części terenu nad wodą można korzystać bez konieczności kupowania biletu na kąpielisko. Jest to przede wszystkim ukłon w stronę wędkarzy.

Kąpieliska Głębokie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać i reklamować. Otoczone Puszczą Wkrzańską, położone nad malowniczym jeziorem, przyciąga miłośników przyrody i wodnych aktywności. Tutaj również mamy do dyspozycji pełną infrastrukturę sanitarną, boisko do siatkówki, dużą plażę, gastronomię.

Sezon kąpieliskowy rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do końca sierpnia. W tym czasie na wszystkich trzech kąpieliskach nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy.


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dziewoklicz i Głębokie: czynne codziennie w godz. 10 – 20, w tym dwie ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 7 zł; bilet normalny – 14 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 63 zł; karnet normalny – 126 zł.

Dąbie: czynne codziennie w godz. 10 – 22, w tym cztery ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 8 zł; bilet normalny – 16 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 72 zł; karnet normalny – 144 zł.

Bilety można kupić w kasach lub on-line, w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin. 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
13.06.2024