przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Rodzinny dzień teatru w Błękitnej

 

Oj działo się w Błękitnej w minioną sobotę…

Już od godziny 9.00 do SP 55 przybywały grupki uczestników Rodzinnego Dnia Teatru. Uczniowie wraz z rodzicami, babciami i dziadkami oraz innymi członkami swoich familii spotkali się, aby wziąć udział w szkolnym święcie teatru. A atrakcji tego dnia było naprawdę wiele!

W auli szkolnej można było podziwiać inscenizacje przygotowane przez grupy uczniów klas 4-6. Czwartoklasiści pod kierunkiem p. Agnieszki Kaźmierczak przygotowali spektakl pt. „Morskie opowieści”. Podopieczni p. Jolanty Mielcarek z klas 5. opowiedzieli historię o bursztynowej koronie i nadmorskim mikołajku. Z inscenizacji szóstoklasistów dowiedzieliśmy się, o czym szumią muszle. Reżyserem tej grupy była p. Lidia Frelich. Wszystkich widzów zachwyciła profesjonalna dekoracja sceny, barwne kostiumy małych aktorów i ich niezwykle emocjonalna oraz pełna zaangażowania gra. Zwłaszcza że towarzyszyły temu popisy wokalne członków szkolnego chóru. Pani Małgorzata Bortnik po mistrzostwu prowadziła swoją grupę, która wykonała kilka niesłyszanych wcześniej piosenek, a szczególnie wzruszająca była pieśń o naszym mieście, Szczecinie. Widzowie długo i z zapałem oklaskiwali swoich kolegów i ich opiekunów.

W trakcie spotkania ochotnicy, a było ich niemało, sprawdzili swoją wiedzę na temat teatralnego savoir- vivre i historii teatru. Dla najlepszych były dyplomy i słodkie upominki. Zgromadzeni poznali także wyniki trzech ogłoszonych wcześniej konkursów:

  • plastycznego w klasach czwartych, na plakat informujący o spektaklu kolegów;
  • poetyckiego w klasach piątych, na wiersz o tematyce teatralnej;
  • literackiego w klasach szóstych, na scenariusz inscenizacji o tematyce morskiej.


Wyróżnienie uczniowie otrzymali nagrody. Gratulujemy im talentu i namawiamy do rozwoju swoich zdolności. Macie naprawdę wspaniałą wyobraźnię!

Na finał wystąpił, jak zawsze profesjonalnie przygotowany, zespół koła teatralnego. Pani Maria Piórkowska przygotowała autorski scenariusz przedstawienia oparty na znanej szczecińskiej legendzie o Baszcie Siedmiu Płaszczy. Ten występ wywołał na twarzach widzów zachwyt i radość, a po to właśnie się spotkaliśmy. Niespodzianką okazały się prezentacje uczniów p. Grażyny Zamiatowskiej i p. Beaty Szymanik. Ich zabawne występy świetnie wpisały się w charakter sobotniej imprezy. Brawo!

Prócz uczty dla ducha było coś dla ciała. Dobrze znana stołówka zmieniła się w stylową kawiarnię „Pod Kurtynką”. Wszelkie słodkie wypieki oraz zimne i ciepłe napoje cieszyły się dużym powodzeniem. Przy stolikach można było opowiedzieć o wrażeniach, emocjach jakie towarzyszyły nam tego dnia. A przy okazji pieniądze klientów kawiarenki wspomogą najbardziej potrzebujących uczniów klas 4-6.

Warto dodać, że na parterze i pierwszym piętrze szkoły uczestnicy spotkania mogli brać udział w warsztatach plastycznych i lalkarskich, zmierzyć się w odgadywaniu kalamburów i uczestniczyć w innych wesołych zabawach. A wszystko dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów artystycznych i wychowania fizycznego, przy wsparciu pani pedagog i psycholog.

Około godziny 13.00 szkołę opuszczali zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie Błękitnej wraz z rodzinami. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli zaprosić swoich podopiecznych do takich niecodziennych i twórczych spotkań. Dziękujemy wszystkim – organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie i radosną zabawę. Do zobaczenia!


Pozdrawiają – dyrekcja i nauczyciele SP 55

Autor:  ZSO nr 3 
02.05.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie