Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Patriotyczna podróż od stacji „Niewola” do stacji „Wolność” w SP 56.

Święto Niepodległości to szczególny dzień, w którym wracamy pamięcią do trudnych chwil w dziejach naszego narodu oraz wspominamy tych, dzięki którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Uroczystą akademię poświęconą 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność szkolna SP 56 rozpoczęła od wspólnego odśpiewania pieśni Ojczyzno ma. Następnie uczniowie z kółka teatralnego zabrali wszystkich w patriotyczną podróż od stacji Niewola poprzez stacje Powstania Narodowe, I wojna światowa do stacji Wolność. Podróż ta pozwoliła uczniom poznać ciężkie czasy zniewolenia Polaków w czasie zaborów , ich odwagę i dzielność w czasie powstań narodowych oraz okoliczności odzyskania przez Polaków upragnionej niepodległości. Występujący uczniowie podkreślili również fakt, jakie to szczęcie móc dorastać w wolnym kraju i jak ważna jest pamięć o bohaterach z tamtych dni. Wyjątkowe interpretacje wierszy przeplatane były pięknie wykonanymi pieśniami i dramatycznym tańcem uczennic z klasy IV c , który przedstawiał zmagania Polski z zaborcami. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego.

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
17.11.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •