Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Patriotyczna podróż od stacji „Niewola” do stacji „Wolność” w SP 56.

Święto Niepodległości to szczególny dzień, w którym wracamy pamięcią do trudnych chwil w dziejach naszego narodu oraz wspominamy tych, dzięki którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Uroczystą akademię poświęconą 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność szkolna SP 56 rozpoczęła od wspólnego odśpiewania pieśni Ojczyzno ma. Następnie uczniowie z kółka teatralnego zabrali wszystkich w patriotyczną podróż od stacji Niewola poprzez stacje Powstania Narodowe, I wojna światowa do stacji Wolność. Podróż ta pozwoliła uczniom poznać ciężkie czasy zniewolenia Polaków w czasie zaborów , ich odwagę i dzielność w czasie powstań narodowych oraz okoliczności odzyskania przez Polaków upragnionej niepodległości. Występujący uczniowie podkreślili również fakt, jakie to szczęcie móc dorastać w wolnym kraju i jak ważna jest pamięć o bohaterach z tamtych dni. Wyjątkowe interpretacje wierszy przeplatane były pięknie wykonanymi pieśniami i dramatycznym tańcem uczennic z klasy IV c , który przedstawiał zmagania Polski z zaborcami. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego.

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
17.11.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •