przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

W Szczecinie powstanie Technologiczna Akademia Mediów

Nowe technologie w filmie i fotografii, montaż i realizacja dźwięku, zajęcia z edukacji medialnej oraz coroczny Festiwal Sztuki Radiowej i Fotografii. Tak w wielkim skrócie zapowiada się kolejny projekt, który będzie realizowany na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie przez najbliższe trzy lata.

Technologiczna Akademia Mediów jest nowatorskim projektem z indywidualnym programem nauczania z zakresu dziennikarstwa, fotografii, realizacji dźwięku, montażu, produkcji video i edukacji medialnej. W ciągu trzech lat planujemy objąć edukacją medialną prawie 600 osób. – powiedziała Kinga Wełyczko - kierownik projektu Technologiczna Akademia Mediów.

Zajęcia poprowadzą profesjonaliści, którzy współpracowali z największymi tytułami prasowymi a swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywali w znanych rozgłośniach radiowych i redakcjach telewizyjnych.  W grupie trenerów znaleźli się: Rafał Molenda, Ewa Molenda, Mateusz Lipka, Adam Słomski, Roman Chełmowski i Radosław Gazda.

Podczas zajęć z fotografii, warsztatów radiowych i edukacji medialnej uczestnicy Technologicznej Akademii Mediów zdobędą podstawową wiedzę oraz umiejętności dziennikarskie i techniczne, które umożliwią im realizowanie własnych pomysłów w wielu dostępnych obecnie kanałach komunikacyjnych (radio, strony internetowe, podcasty, radiowęzły, rozgłośnie lokalne, blogi, jak również w innych mediach – prasie i telewizji).

Uczestnicy projektu będą rekrutowani spośród uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentów, osób pracujących, osób niepełnosprawnych i seniorów. Żeby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz, który dostępny jest pod adresem www.tam.zut.edu.pl od dnia: 25 lutego 2019r. Zgłoszenie należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 marca 2019 r. do godziny 15:30.

Zgłaszając swój udział w projekcie Technologiczna Akademia Mediów do wyboru są dwa panele zajęć:

1. Edukacja medialna, warsztaty radiowo-reporterskie (12 godzin, 2 weekendy). 
Zajęcia prowadzą: Mateusz Lipka, Rafał Molenda i Ewa Molenda

2. Film i Fotografia (12 godzin, 2 weekendy). 
Zajęcia prowadzą Adam Słomski, Roman Chełmowski i Radosław Gazda TAMA Studio

Od 2019r. do 2022r. w Szczecinie w ramach projektu będzie odbywało się dwudniowe święto dźwięku -Festiwal Sztuki Radiowej i Fotografii, który będzie zwieńczeniem pracy reporterów i fotoreporterów amatorów pracujących na warsztatach (prezentacja najlepszych prac) oraz konkursem dla profesjonalistów. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają zaproszenia na cały festiwal (miejsca honorowe podczas prezentacji warsztatowych prac), możliwość spotkania się z doświadczonymi reporterami i czerpania inspiracji z ich prac finałowych.

Pytania związane z rekrutacją prosimy kierować w godzinach 7:30 – 15:30 pod adres e-mail: pr@zut.edu.pl lub telefonicznie 91 449 43 95. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Technologiczna Akademia Mediów jest finansowana z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Mateusz Lipka
Biuro Promocji ZUT w Szczecinie

Autor:  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny 
01.03.2019