przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Noc Naukowca w ZSO nr 4

W nocy 17/18 kwietnia odbyła się w naszej szkole Noc Naukowca, w której wzięło udział 140 uczniów naszego gimnazjum zainteresowanych naukami przyrodniczymi, a także 18 uczniów szkół podstawowych.

Warsztaty i pokazy prowadzili pracownicy naukowi szczecińskich uczelni i nauczyciele naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do zaproszonych przez nas gości:

- dr inż. Agaty Markowskiej-Szczupak z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT (Doświadczenia z genetyki – wyodrębnianie DNA),
- dr Wojciecha Konickiego z Zakładu Technologii Transportu Zintegrowanego i Ochrony Środowiska Akademii Morskiej (Doświadczenia chemiczne),
- prof. dr hab. Katarzyny Kaveckiej, dr inż. Małgorzaty Szewczuk, mgr inż. Pauliny Bośko z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT (Sztuka czytania karm dla zwierząt)
- dr hab. Pawła Milczarskiego – Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin ZUT (Fizyka i chemia niskich temperatur)
- dr Bernarda Cedro z Muzeum Geologicznego US (Własności minerałów)
- mgr Małgorzaty Jędrzejczak ze szkoły dla psów UniwerPSYtet (Aktywność z psem, sporty kynologiczne)
- mgr Łukasza Juszczaka z Instytutu Fizyki ZUT (Pokaz doświadczeń z fizyki)
- mgr Emila Dzierzby - Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT (Sekcja stałocieplnego kręgowca na przykładzie ptaka)
- mgr Macieja Prósińskiego z Wydziału Informatyki ZUT (Gra dydaktyczna)
- inż. Michała Wojtalewicza, inż. Emiliana Stępnia, inż. Daniela Drożdża z IT Unizeto (Aplikacje na smartfony i portale społecznościowe)
- Studentkom matematyki US: Paulinie Andrzejczak, Agnieszce Syguła, Beacie Świetlik (Budowanie wielościanów metodą Origami)
- Zespołowi muzycznemu Lite Bite w składzie: Aleksander Jastrząb, Damian Rybicki, Marcin Osiecki, Robert Jarzębski 

Po północy pełni wrażeń uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie wraz z nauczycielami oglądali filmy o tematyce przyrodniczej.

Impreza zakończyła się o godz. 8.00 rano, kiedy po wspólnym śniadaniu udaliśmy się do domu planując następne takie spotkanie.

Więcej na stronie szkoły
 

Autor:  ZSO nr 4 
21.04.2015