przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

 

Konkurs „Świetlik” to przede wszystkim możliwość rozwoju jego uczestników poprzez eksperymentowanie i rozwiązywanie zagadek przyrodniczych. Jest on jednak również wspaniałym źródłem inspiracji dla nauczycieli przyrody – już z ponad 1200 szkół w całej Polsce. Korzystając z doświadczeń i testów możecie Państwo sprawić, że lekcje przyrody staną się jeszcze ciekawsze. Aby skorzystać z bezpłatnych materiałów dydaktycznych należy kliknąć zakładkę „Jak się przygotować”: http://www.swietlik.edu.pl/jak-sie-przygotowac.

W poprzedniej edycji Konkursu wzięło udział ponad 47 000 dzieci z 1262 szkół. Przyznaliśmy 10 347 nagród indywidualnych oraz przeprowadziliśmy ponad 40 warsztatów przyrodniczych w 10 szkołach z największą frekwencją w Konkursie. W Konkursie wzięły udział szkoły ze wszystkich województw w kraju. Mamy nadzieję, że w tym roku ponownie pobijemy rekord liczby uczestników „Świetlika”.

Aby zarejestrować szkołę do konkursu wystarczy kilka prostych kroków:

  • wejście na stronę główną Konkursu: www.swietlik.edu.pl
  • kliknięcie w cegiełkę „Strefa Nauczyciela” w prawym górnym rogu ekranu
  • utworzenie konta i przypisanie do niego odpowiedniej Szkoły Podstawowej.

Każde dziecko, które chce wziąć udział w Świetliku jest dla nas ważne, dlatego nie wprowadzamy żadnej minimalnej liczby uczestników z danej szkoły.

Organizatorzy dokładają starań, by żmudne przygotowania uczestników do Konkursu zostały docenione: wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy. Dodatkowo Laureaci Konkursu otrzymują także nagrody rzeczowe.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2018 roku.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania zachęcamy do kontaktu poprzez wysłanie maila na adres: konkurs@swietlik.edu.pl lub telefon pod numer: 730 500 217 oraz 730 100 301.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie!
 

Autor:  Fundacja Akademia Młodych Odkrywców  
05.10.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie