przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

SkillsPoland 2022 – sukces ucznia szczecińskiego gastronomika

Z przyjemnością informujemy uczeń Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego Janusz Perucki z klasy IV c tżug zajął pierwsze miejsce w finale konkursu SkillsPoland 2022 w kategorii Gotowanie, który odbywał się w dniach 23-25 listopada w Gdańsku. Ucznia do konkursu przygotowywała Pani Iwona Niemczewska - szefowa kuchni i właścicielka restauracji „Z Drugiej Strony Lustra”w Szczecinie.

Janusz w przyszłym roku będzie reprezentował Polskę na zawodach EuroSkills.

SkillsPoland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills.

EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizują 32 państwa z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To największe tego rodzaju zawody na świecie.

Inicjatywa stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

A. Grzegrzółka
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
01.12.2022