przejdź do głównej treści strony

„Misja Dzieci – Szczecin Bez Śmieci”

18 uporządkowanych miejsc na terenie Miasta i blisko 2000 kg zebranych odpadów, to wynik cieszącej się ogromną popularnością akcji pn„ Misja dzieci – Szczecin bez śmieci”, którą wraz ze szczecińskimi placówkami oświatowymi realizowaliśmy w br. w edycji wiosennej – kwiecień – czerwiec, i jesiennej – wrzesień. To też piąty rok spotkań najmłodszych mieszkańców Miasta z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej, w których wzięło udział ponad 1000 uczestników, 40 grup ze szczecińskich przedszkoli i szkół.

W tym roku akcję zainaugurowały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Kwiatuszek , które posprzątały zielony teren przy ulicy Potulickiej. Najwięcej odpadów, bo ok. 320 kilogramów zebrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 53 mieszczącej się przy ul. Budzysza Wosia, którzy uporządkowali teren sąsiadujący ze szkołą i szpitalem przy Unii Lubelskiej. Warto podkreślić ze grupa z SP 53 zgłosiła również potrzebę udziału w akcji jesienią, gdy okazało się, że teren posprzątany przez nich w maju został ponownie znacząco zanieczyszczony.

Zebrane przez młodzież odpady bezpośrednio po zakończeniu sprzątania odbierane były przez firmę SUEZ JANTRA Sp. z o.o. w ramach umowy na sprzątanie dzikich wysypisk.

Każde wyjście z najmłodszymi jest okazją do lekcji ekologii. Dzieci dowiadują się jak segregować odpady, czym są, gdzie się znajdują i jakie odpady przyjmują EKOPORTY. A przede wszystkim uświadamiamy dzieci jakie konsekwencje niesie za sobą tworzenie dzikich wysypisk i pozostawianie odpadów w miejscach nieprzeznaczonych.

Na koniec każdych zajęć w terenie, w zamian za ciężką pracę, uczestnicy otrzymują pamiątkowe prezenty w postaci ekologicznych gadżetów.
 

Autor:  Wydział Gospodarki Komunalnej 
27.11.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją