przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Festiwal Języków Obcych

Uczniowie naszej szkoły nie tylko język polski znają.

Dali temu wyraz uczestnicząc w wielu konkursach związanych ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego. W ciągu kilku dni cała społeczność szkolna brała udział w różnych przedsięwzięciach, których celem było wykazanie się znajomością nauczanych w szkole języków.

W ramach Projektu „Szczeciński Standard Językowy” w dniach 21.11.- 25.11. 2016 roku odbył się Festiwal Języków Obcych, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich grup wiekowych. Zaproponowane zadania dostosowane były do wieku i poziomu wiedzy uczestników.

Każdy dzień projektu odbywał się pod innym hasłem, towarzyszyły mu również konkursy dodatkowe, m.in. konkurs plastyczny „Moje skojarzenia związane z językiem angielskim i niemieckim” oraz konkurs muzyczny pn.„Znane i lubiane piosenki angielskie i niemieckie”.

Przebieg Festiwalu:

21.11.2016 - odbyła się inauguracja projektu. Uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem Festiwalu i zgłaszali się do udziału w poszczególnych konkurencjach.
Pierwszym projektowym przedsięwzięciem, był konkurs „Poliglota”. Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjum. Ich zadaniem było rozwiązanie testów z języka niemieckiego i angielskiego.

22.11.2016 - to drugi dzień Festiwalu. W konkursie udział wzięły drużyny składające z się z uczniów różnych klas. Przygotowana prezentacja multimedialna była podstawą do wykazania się wiedzą. Drużyny odpowiadały na pytanie z zakresu gramatyki, leksyki i realioznawstwa. Społeczność szkolna nie tylko kibicowała drużynom, ale również mogła sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

23.11.2016 - zadania festiwalowe realizowali uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Biorąc pod uwagę tę grupę wiekową, przy opracowywaniu konkurencji uwzględniono, połączenie elementów ruchowych i edukacyjnych. Dzieci wykazując się wiedzą w różnych konkurencjach, np. znajomość liczebników, słownictwa z zakresu rodzina, zabawki, itd., równocześnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Uczestnicy turnieju przygotowali i wystąpili w strojach charakterystycznych dla danego kraju - nie było ograniczeń, a więc prezentowali się zarówno sportowcy, przedstawiciele królewskiego rodu czy zespołów muzycznych danego kraju.

24.11.2016 - tego dnia pisali testy uczniowie szkoły podstawowej, klasy IV-VI. Z każdej klasy został wyłoniony mistrz języka niemieckiego bądź angielskiego.

25.11.2016 - zorganizowano tzw. „WYSPY JĘZYKOWE ”. Na przygotowanych przez najstarszych uczniów stoiskach zaprezentowano poszczególne kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne. Uczniowie zgromadzili materiały charakterystyczne dla danego kraju, jego kultury, tradycji oraz zwyczajów, itp. Na stoiskach można było też degustować specjały poszczególnych państw. Odbywały się również mini konkursy krajoznawcze i językowe adresowane do uczniów całej szkoły.
Tego dnia odbyło się również podsumowanie wszystkich konkurencji. Uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Organizatorzy mają nadzieję, że uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również pogłębili swoją wiedzę i wzbogacili umiejętności językowe.

Autor:  Zespół Szkół nr 11 
06.12.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie