Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Festiwal Języków Obcych

Uczniowie naszej szkoły nie tylko język polski znają.

Dali temu wyraz uczestnicząc w wielu konkursach związanych ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego. W ciągu kilku dni cała społeczność szkolna brała udział w różnych przedsięwzięciach, których celem było wykazanie się znajomością nauczanych w szkole języków.

W ramach Projektu „Szczeciński Standard Językowy” w dniach 21.11.- 25.11. 2016 roku odbył się Festiwal Języków Obcych, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich grup wiekowych. Zaproponowane zadania dostosowane były do wieku i poziomu wiedzy uczestników.

Każdy dzień projektu odbywał się pod innym hasłem, towarzyszyły mu również konkursy dodatkowe, m.in. konkurs plastyczny „Moje skojarzenia związane z językiem angielskim i niemieckim” oraz konkurs muzyczny pn.„Znane i lubiane piosenki angielskie i niemieckie”.

Przebieg Festiwalu:

21.11.2016 - odbyła się inauguracja projektu. Uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem Festiwalu i zgłaszali się do udziału w poszczególnych konkurencjach.
Pierwszym projektowym przedsięwzięciem, był konkurs „Poliglota”. Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjum. Ich zadaniem było rozwiązanie testów z języka niemieckiego i angielskiego.

22.11.2016 - to drugi dzień Festiwalu. W konkursie udział wzięły drużyny składające z się z uczniów różnych klas. Przygotowana prezentacja multimedialna była podstawą do wykazania się wiedzą. Drużyny odpowiadały na pytanie z zakresu gramatyki, leksyki i realioznawstwa. Społeczność szkolna nie tylko kibicowała drużynom, ale również mogła sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

23.11.2016 - zadania festiwalowe realizowali uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Biorąc pod uwagę tę grupę wiekową, przy opracowywaniu konkurencji uwzględniono, połączenie elementów ruchowych i edukacyjnych. Dzieci wykazując się wiedzą w różnych konkurencjach, np. znajomość liczebników, słownictwa z zakresu rodzina, zabawki, itd., równocześnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Uczestnicy turnieju przygotowali i wystąpili w strojach charakterystycznych dla danego kraju - nie było ograniczeń, a więc prezentowali się zarówno sportowcy, przedstawiciele królewskiego rodu czy zespołów muzycznych danego kraju.

24.11.2016 - tego dnia pisali testy uczniowie szkoły podstawowej, klasy IV-VI. Z każdej klasy został wyłoniony mistrz języka niemieckiego bądź angielskiego.

25.11.2016 - zorganizowano tzw. „WYSPY JĘZYKOWE ”. Na przygotowanych przez najstarszych uczniów stoiskach zaprezentowano poszczególne kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne. Uczniowie zgromadzili materiały charakterystyczne dla danego kraju, jego kultury, tradycji oraz zwyczajów, itp. Na stoiskach można było też degustować specjały poszczególnych państw. Odbywały się również mini konkursy krajoznawcze i językowe adresowane do uczniów całej szkoły.
Tego dnia odbyło się również podsumowanie wszystkich konkurencji. Uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Organizatorzy mają nadzieję, że uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również pogłębili swoją wiedzę i wzbogacili umiejętności językowe.

Autor:  Zespół Szkół nr 11 
06.12.2016


  •  

  •