przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wielkie Kodowanie w MBP

W dniach 15-23 października 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie stał pod znakiem „Tygodnia Kodowania 2016”. Przygotowaliśmy z tej okazji ciekawe propozycje dla czytelników. Zajęcia z programowania, nie tylko dla najmłodszych, poprowadzimy na komputerach, na tabletach a nawet... bez użycia żadnego sprzętu elektronicznego! Na zajęcia zapraszają: filia biblioteczna nr 4, filia biblioteczna nr 12, filia biblioteczna nr 28, filia biblioteczna nr 38 oraz ProMedia.

Programowanie bez prądu
Nietypową ofertę zajęć z kodowania bez korzystania z komputera przygotowały filie biblioteczne nr 28 (10 października o godzinie 17.00) i filia 38 (19 października 2016, o godz. 12.00). Spotkania skierowane będą do najmłodszych. Ich celem jest nauczenie podstaw myślenia programistycznego za pomocą odpowiednio dobranych zabaw i ćwiczeń ruchowych. Również w filii bibliotecznej nr 12 zaplanowane zostały zajęcia „Kodowanie bez komputera”, w oparciu o scenariusze zabaw i gier przygotowanych m. in. przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, których celem jest rozwijanie tzw. myślenia komputacyjnego (proces znajdowania rozwiązań do skomplikowanych otwartych problemów), ułatwiającego naukę programowania w późniejszym wieku.

Koduj z nami, z robotami
Małe, niesforne robociki trzeba będzie nakłonić do tego, aby zastosowały się do naszych poleceń. Wykorzystana zostanie do tego aplikacja na tablety Lightbot. Spotkania odbędą się 18 i 20 października o godz. 17.00, w filii bibliotecznej nr 54 ProMedia.

Pierwsze kroki w programowaniu
19 października o godz. 14.00 zapraszamy dzieci chętne na zajęcia z podstaw kodowania w Scratchu – prostym, graficznym języku programowania. Warsztaty odbędą się w filii bibliotecznej nr 4.

Zróbmy sobie grę!
20 października (godz. 14.00) w filii bibliotecznej nr 12 zaplanowano warsztaty z kodowania z wykorzystaniem języka Scratch, w trakcie których postaramy się stworzyć prostą grę. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Kobiety do kodu! Programowanie tylko dla pań
Dnia 21 października o godz. 17.00, z okazji Tygodnia Kodowania, filia biblioteczna nr 28 przygotowała dla wyjątkową propozycję. Zapraszamy wyjątkowe pary – mamy z córkami - na babskie popołudnie z kodowaniem. Należy przynieść koniecznie swoje smartfony lub tablety z systemem Android i dobry nastrój. Wspólnie napiszemy Waszą pierwszą aplikację mobilną. Nie musicie mieć żadnego doświadczenia z komputerami i programowaniem, wystarczą chęci! Prosimy tylko, aby nasze uczestniczki miały założone konto Google.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy, wymuszone ograniczoną ilością miejsc. Po szczegółowe informacje odsyłamy na naszą stronę internetową
www.mbp.szczecin.pl.
Serdecznie zapraszamy!
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
11.10.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie