przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zostań mistrzem kodowania aplikacji mobilnych – kurs dla młodzieży

Zostań mistrzem kodowania aplikacji mobilnych. Zapraszamy młodzież w wieku 12-16 lat na mini kurs programowania w App Inventorze. Kurs obejmuje 4 spotkania, podczas których uczestnicy i uczestniczki poznają podstawy kodowania w tym języku. Zapisy przyjmujemy do 4 maja (ilość miejsc ograniczona).
Zajęcia będą się odbywały w maju i czerwcu, w co drugi piątek (czyli 6 i 20 maja oraz 3 i 17 czerwca 2016), o godz. 17.00. Miejsce spotkań: filia biblioteczna nr 4, ul. Barnima 25.

App Inventor to język programowania, która pozwala na tworzenie aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android (tablety i smartfony). Warsztaty adresowane są dla młodzieży w wieku okołogimnazjalnym, zwłaszcza dla osób, które miały już kontakt z jakimś prostym językiem programowania, np. Scratchem. Mile widziana podstawowa znajomość języka angielskiego.
Dla części uczestników mamy zapewnione komputery, jednak możliwe jest zgłoszenie się z własnym laptopem. Prosimy zaznaczyć przy zgłoszeniu, czy uczestnik będzie korzystał z komputera bibliotecznego, czy własnego.
Wskazówki dla uczestników warsztatów z App Inventora: Prosimy o przyniesienie na zajęcia własnego urządzenia mobilnego (smartfon, tablet) z systemem Android oraz kabla USB do niego. Na urządzeniu powinna być zainstalowana aplikacja MIT AI2 Companion. Każdy uczestnik szkolenia powinien mieć założone konto Google (i pamiętać do niego hasło). W przypadku korzystania z własnego laptopa, należy zainstalować na nim program: aiStarter (do pobrania na systemy Windows, Linux i Mac OS).

UWAGA! Formularza zgody na udział w zajęciach, skierowany do rodziców i opiekunów, do pobrania na stronie internetowej Biblioteki [ www.mbp.szczecin.pl ].

Zgłoszenia i informacje:
e-mail: mkostecka@mbp.szczecin.pl
tel. 91 43 156 99
kom. 504940644

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
29.04.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie