przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Ogólnopolska olimpiada „SOWA” z języka polskiego

Termin i miejsce: środa, 20 listopada 2019 w Państwa szkołach

Zapisy: do czwartku, 31 października 2019, poprzez wypełnienie formularza na stronie: http://www.wie.edu.pl/zgloszenie-sowa

Dla kogo: konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (pięć poziomów trudności - klasy IV-VIII).

Test sprawdza wiedzę i umiejętności uczniów z języka polskiego w zakresie rozumienia tekstu pisanego, gramatyki, ortografii, literatury oraz kultury języka polskiego.

Więcej informacji: http://www.wie.edu.pl/regulamin-sowa

 

Dla każdej klasy przewidziany został test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań o różnym poziomie trudności. Do każdego pytania są przygotowane 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

Pytania konkursowe przygotowuje zespół nauczycieli uczących w renomowanych szkołach podstawowych. Dbają oni o poprawność merytoryczną pytań oraz zapewniają wysoką jakość testów i ich zgodność z programem nauczania MEN. 

Wszyscy uczniowie biorący udział w olimpiadzie otrzymają dyplom uczestnictwa, a dla najlepszych uczniów zostały przewidziane nagrody książkowe. Szkoły, które zgłoszą powyżej 130 uczestników otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Opłata za konkurs wynosi 8 zł od uczestnika, gdy szkoła zgłosi powyżej 20 uczniów lub 9 zł od uczestnika, gdy szkoła zgłosi do 20 uczniów. 

Autor:  Wiedza i Edukacja 
24.09.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją