przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sierpniowe atrakcje na Różance

Ja już więcej nie przyjdę na tę imprezę - powiedział około 90-letni pan na zakończenie Różankowej Potańcówki. Dlaczego?- pytamy. Odpowiedź: Bo za krótko! A co nas czeka w ramach Różanego Ogrodu Sztuki w sierpniu? Zapraszamy.


6 SIERPNIA, sobota

godz. 12.00
Koncert zespołu L.U.Z. Blues. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70 tych i 80 tych. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć m.in. C. Niemena, K. Stanek, K. Sobczyk, T. Nalepy i innych.

6 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty teatralne oparte na bajce "O Zosi, która spadła z nieba". W programie warsztatów wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

Warsztaty plastyczne – "Witraż warsztaty zdobienia farbami witrażowymi". Uczestnicy projektują własny wzór na kartce lub korzystają z przygotowanych gotowych wzorów. Wzory kopiują na zawieszki z pleksi. kontury wzoru są zabezpieczane guttą. Po jej wyschnięciu w utworzone pola uczestnicy nanoszą farby witrażowe. Po wyschnięciu każdy uczestnik zabierze swoją pracę do domu, którą będą mogli powiesić w swoim domu na oknie lub na przeszklonych drzwiach.

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny pt. „O Zosi, która spadła z nieba” to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Spektakl jest zabawą w świat zwierząt i ptaków: od Zosi myszki, poprzez myszołowa, po królika, borsuka, jeża, wróbla... Jest i dąb. Przedstawienie uczy wdzięczności, dobroci i wrażliwości względem innych ludzi... Kolorowe "maski" i śpiew uatrakcyjniają teatralną zabawę.

7 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
Koncert Trio akordeonowe „ Srebrzyści Akordeoniści” tworzą: Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski.
To trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej
w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Ostatnio dołączyła do nich wokalistka - Natalia Glinka, która podczas niedzielnego koncertu zaśpiewa z zespołem kilka piosenek z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej.


13 SIERPNIA, sobota
godz. 12.00
Koncert zespołu "La Rocha" w składzie: Iwona Radin - Rutkowska - flet ,Włodzimierz Radin – Rutkowski - altówka, Krzysztof Sadłowski – wiolonczela.

13 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty ceramiczne –"Gips, jako materiał plastyczny, czyli warsztaty wykonywania i zdobienia odlewów gipsowych". Uczestnicy po kierunkiem instruktorów wykonują odlewy gipsowe w formach mieszają gips, nalewają do form, umieszczają w formie zawieszki.
Po stężeniu gipsu prace są wyjmowane z form, malowane farbami wodnymi i lakierowane. Po wyschnięciu każdy uczestnik zabiera swoja pracę do domu. Podczas zajęć wykonany różnorodne formy między innymi: zwierzęta, maski, znaki zodiaku, motywy morskie itp.


Warsztaty teatralne
- "Szewczyk Dratewka" na podstawie baśni braci Grimm „Kot w butach”. Warsztaty stanowią zaproszenie do twórczej drogi odkrywania w sobie talentów i

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny pt. „Szewczyk Dratewka”


14 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
Koncert duetu muzycznego Duo " Con fuoco" w składzie: skrzypce - Edyta Karpińska, akordeon - Oleg Wolański.

20 SIERPNIA, sobota
godz. 12.00
Recital Artura Gotza wokalisty i aktora scen Warszawy (Teatr „6. Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy) pt. „Tango d’amore” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty i Zygmunta Koniecznego.

o godz. 19.00
Kapela Czerniakowska - grupa muzyczna wykonująca utwory z obszaru folkloru warszawskiego, założona w 1968 r przez Sylwestra Kozerę obecnie kierownika artystycznego Kapeli, ale także znakomitego muzyka, aranżera , autora tekstów. Zespół przemierzył tysiące tras koncertowych w Polsce i za granicą, rozsławiając folklor warszawski na całym świecie.

20 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty origami - podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.

 

21 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
Koncert zespołu Kontrast Kwartet. W programie koncertu muzyka poważna wielkich kompozytorów, m.in. W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, A. Dvoraka, jak i muzyka popularna i filmowa.

26 SIERPNIA, piątek
godz. 18.00
Dwa światy z muzyką – koncert w ramach Baltic Neopolis Festival II Międzynarodowy Festiwal Muzyki
Dwa światy – a nawet więcej! Oto przed nami utwór czeskiego kompozytora, napisany w Ameryce Północnej, związany z tamtejszymi tradycjami muzycznymi. W programie także kwartet smyczkowy autorstwa argentyńskiej kompozytorki w wykonaniu zespołu związanego z pierwszą stolicą Portugali – Guimarães. Wiele światów, bogactwo kultur, egzotyczne współbrzmienia – zapraszamy na tę niezwykłą opowieść smyczkową, która połączy dwie półkule naszego globu…

W programie utwory:
Antonin Dvorak Kwartet smyczkowy F-dur „amerykański”, opus 96
Claudia Montero Cuarteto para Buenos Aires

Artyści:
Guimarães String Quartet w składzie: Emanuel Salvador- skrzypce, Alvaro Pereira- skrzypce, Emilia Goch – Salvador – altówka, Catarina Gonçalves - wiolonczela

27 SIERPNIA, sobota
godz. 12.00
Spektakl muzyczny pt.„Urodziny - czyli wehikuł czasu”. Spektakl jest wesołą, muzyczną podróżą w lata 60, 70 i 80 XX wieku. Ciekawy scenariusz, scenografia i autentyczne rekwizyty przenoszą widzów o pół wieku wstecz. Efektowne układy choreograficzne doskonale ilustrują i uzupełniają prezentowane utwory.
W programie spektaklu znajduje się ponad 20 najpopularniejszych piosenek i utworów z tamtych lat. Wszystkie utwory wykonywane są w autorskich aranżacjach muzycznych z towarzyszeniem tria akordeonowego „Srebrzyści Akordeoniści” o niepowtarzalnym i oryginalnym brzmieniu.

27 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty teatralne – "Rola maski w teatrze starożytnym". W części wykładowej uczestnicy poznają historię teatru starożytnego i rolę podstawowego stroju ówczesnego aktora maski. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli przygotować autorską maskę, która zostanie wykorzystania w kolejnym etapie działań w prezentacji krótkich etiud, opartych na tekstach dziecięcego.

Warsztaty muzyczne - "Szczeciński bigbeat". Tym razem tematem muzycznych warsztatów będzie polska muzyka lat 60tych, która była pierwszym protestem czasów PRL. Zajęcia mają za zadanie zapoznanie uczestników z historią polskiego rock'n'rolla, akcentując ważny wkład Szczecina w rozwój tego gatunku muzycznego. Sądzimy że warsztaty będą też doskonałym pretekstem do wspólnej muzycznej zabawy dzieci i ich dziadków. Warsztaty poprowadzi Wojciech Rapa, znany szczeciński muzyk, członek legendarnej grupy Czerwono Czarni, pedagog muzyczny, autor książek o historii big beatu "Mocne uderzenie po szczecińsku"
i "Prawdziwa historia Czerwono Czarnych".

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny pt. „Przygody Krawca Niteczki”, który oparty jest na bajce Kornela Makuszyńskiego pt: „O tym jak Krawiec Niteczka został królem ”. Głównym bohaterem jest niezwykle chudy krawiec zwany Niteczką, który wyrusza w świat by zostać królem.
Po drodze spotykają go niezwykłe przygody, a sam napotyka na przeszkody, z którymi jednak wspaniale sobie radzi. Udaje mu się także zacerować swoją ogromną igłą niebo, dzięki czemu Miasteczko Tajdarajda zostaje uratowane przed potopem.


godz. 19.00
Potańcówka na zakończenie lata – prowadzenie zespół Klezmafour
Muzyka Klezmafour to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat, od Polski, poprzez Rumunię, Bługarię, Turcję, Syrię i Indie. Czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące.Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. A skrzypek poza graniem i skakaniem zaczął śpiewać!

28 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
„Żołnierska historia Polski pieśnią pisana” – w wykonaniu muzyków szczecińskich: Małgorzata Jarmoc – wokal, Wojtek Rapa – wokal, gitara akustyczna, Andrzej Szpak – wokal, Tomasz Szpak – instrumenty perkusyjne, Leszek Fryk – instrumenty klawiszowe.

Szczegółowy program dostępny na stronie organizatora www.saa.pl
Organizatorem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna
 

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 
01.08.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie