Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Sierpniowe atrakcje na Różance

Ja już więcej nie przyjdę na tę imprezę - powiedział około 90-letni pan na zakończenie Różankowej Potańcówki. Dlaczego?- pytamy. Odpowiedź: Bo za krótko! A co nas czeka w ramach Różanego Ogrodu Sztuki w sierpniu? Zapraszamy.


6 SIERPNIA, sobota

godz. 12.00
Koncert zespołu L.U.Z. Blues. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70 tych i 80 tych. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć m.in. C. Niemena, K. Stanek, K. Sobczyk, T. Nalepy i innych.

6 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty teatralne oparte na bajce "O Zosi, która spadła z nieba". W programie warsztatów wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

Warsztaty plastyczne – "Witraż warsztaty zdobienia farbami witrażowymi". Uczestnicy projektują własny wzór na kartce lub korzystają z przygotowanych gotowych wzorów. Wzory kopiują na zawieszki z pleksi. kontury wzoru są zabezpieczane guttą. Po jej wyschnięciu w utworzone pola uczestnicy nanoszą farby witrażowe. Po wyschnięciu każdy uczestnik zabierze swoją pracę do domu, którą będą mogli powiesić w swoim domu na oknie lub na przeszklonych drzwiach.

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny pt. „O Zosi, która spadła z nieba” to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Spektakl jest zabawą w świat zwierząt i ptaków: od Zosi myszki, poprzez myszołowa, po królika, borsuka, jeża, wróbla... Jest i dąb. Przedstawienie uczy wdzięczności, dobroci i wrażliwości względem innych ludzi... Kolorowe "maski" i śpiew uatrakcyjniają teatralną zabawę.

7 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
Koncert Trio akordeonowe „ Srebrzyści Akordeoniści” tworzą: Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski.
To trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej
w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Ostatnio dołączyła do nich wokalistka - Natalia Glinka, która podczas niedzielnego koncertu zaśpiewa z zespołem kilka piosenek z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej.


13 SIERPNIA, sobota
godz. 12.00
Koncert zespołu "La Rocha" w składzie: Iwona Radin - Rutkowska - flet ,Włodzimierz Radin – Rutkowski - altówka, Krzysztof Sadłowski – wiolonczela.

13 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty ceramiczne –"Gips, jako materiał plastyczny, czyli warsztaty wykonywania i zdobienia odlewów gipsowych". Uczestnicy po kierunkiem instruktorów wykonują odlewy gipsowe w formach mieszają gips, nalewają do form, umieszczają w formie zawieszki.
Po stężeniu gipsu prace są wyjmowane z form, malowane farbami wodnymi i lakierowane. Po wyschnięciu każdy uczestnik zabiera swoja pracę do domu. Podczas zajęć wykonany różnorodne formy między innymi: zwierzęta, maski, znaki zodiaku, motywy morskie itp.


Warsztaty teatralne
- "Szewczyk Dratewka" na podstawie baśni braci Grimm „Kot w butach”. Warsztaty stanowią zaproszenie do twórczej drogi odkrywania w sobie talentów i

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny pt. „Szewczyk Dratewka”


14 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
Koncert duetu muzycznego Duo " Con fuoco" w składzie: skrzypce - Edyta Karpińska, akordeon - Oleg Wolański.

20 SIERPNIA, sobota
godz. 12.00
Recital Artura Gotza wokalisty i aktora scen Warszawy (Teatr „6. Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy) pt. „Tango d’amore” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty i Zygmunta Koniecznego.

o godz. 19.00
Kapela Czerniakowska - grupa muzyczna wykonująca utwory z obszaru folkloru warszawskiego, założona w 1968 r przez Sylwestra Kozerę obecnie kierownika artystycznego Kapeli, ale także znakomitego muzyka, aranżera , autora tekstów. Zespół przemierzył tysiące tras koncertowych w Polsce i za granicą, rozsławiając folklor warszawski na całym świecie.

20 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty origami - podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.

 

21 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
Koncert zespołu Kontrast Kwartet. W programie koncertu muzyka poważna wielkich kompozytorów, m.in. W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, A. Dvoraka, jak i muzyka popularna i filmowa.

26 SIERPNIA, piątek
godz. 18.00
Dwa światy z muzyką – koncert w ramach Baltic Neopolis Festival II Międzynarodowy Festiwal Muzyki
Dwa światy – a nawet więcej! Oto przed nami utwór czeskiego kompozytora, napisany w Ameryce Północnej, związany z tamtejszymi tradycjami muzycznymi. W programie także kwartet smyczkowy autorstwa argentyńskiej kompozytorki w wykonaniu zespołu związanego z pierwszą stolicą Portugali – Guimarães. Wiele światów, bogactwo kultur, egzotyczne współbrzmienia – zapraszamy na tę niezwykłą opowieść smyczkową, która połączy dwie półkule naszego globu…

W programie utwory:
Antonin Dvorak Kwartet smyczkowy F-dur „amerykański”, opus 96
Claudia Montero Cuarteto para Buenos Aires

Artyści:
Guimarães String Quartet w składzie: Emanuel Salvador- skrzypce, Alvaro Pereira- skrzypce, Emilia Goch – Salvador – altówka, Catarina Gonçalves - wiolonczela

27 SIERPNIA, sobota
godz. 12.00
Spektakl muzyczny pt.„Urodziny - czyli wehikuł czasu”. Spektakl jest wesołą, muzyczną podróżą w lata 60, 70 i 80 XX wieku. Ciekawy scenariusz, scenografia i autentyczne rekwizyty przenoszą widzów o pół wieku wstecz. Efektowne układy choreograficzne doskonale ilustrują i uzupełniają prezentowane utwory.
W programie spektaklu znajduje się ponad 20 najpopularniejszych piosenek i utworów z tamtych lat. Wszystkie utwory wykonywane są w autorskich aranżacjach muzycznych z towarzyszeniem tria akordeonowego „Srebrzyści Akordeoniści” o niepowtarzalnym i oryginalnym brzmieniu.

27 SIERPNIA, sobota
godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty teatralne – "Rola maski w teatrze starożytnym". W części wykładowej uczestnicy poznają historię teatru starożytnego i rolę podstawowego stroju ówczesnego aktora maski. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli przygotować autorską maskę, która zostanie wykorzystania w kolejnym etapie działań w prezentacji krótkich etiud, opartych na tekstach dziecięcego.

Warsztaty muzyczne - "Szczeciński bigbeat". Tym razem tematem muzycznych warsztatów będzie polska muzyka lat 60tych, która była pierwszym protestem czasów PRL. Zajęcia mają za zadanie zapoznanie uczestników z historią polskiego rock'n'rolla, akcentując ważny wkład Szczecina w rozwój tego gatunku muzycznego. Sądzimy że warsztaty będą też doskonałym pretekstem do wspólnej muzycznej zabawy dzieci i ich dziadków. Warsztaty poprowadzi Wojciech Rapa, znany szczeciński muzyk, członek legendarnej grupy Czerwono Czarni, pedagog muzyczny, autor książek o historii big beatu "Mocne uderzenie po szczecińsku"
i "Prawdziwa historia Czerwono Czarnych".

godz. 13.00-14.00
Spektakl interaktywny pt. „Przygody Krawca Niteczki”, który oparty jest na bajce Kornela Makuszyńskiego pt: „O tym jak Krawiec Niteczka został królem ”. Głównym bohaterem jest niezwykle chudy krawiec zwany Niteczką, który wyrusza w świat by zostać królem.
Po drodze spotykają go niezwykłe przygody, a sam napotyka na przeszkody, z którymi jednak wspaniale sobie radzi. Udaje mu się także zacerować swoją ogromną igłą niebo, dzięki czemu Miasteczko Tajdarajda zostaje uratowane przed potopem.


godz. 19.00
Potańcówka na zakończenie lata – prowadzenie zespół Klezmafour
Muzyka Klezmafour to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat, od Polski, poprzez Rumunię, Bługarię, Turcję, Syrię i Indie. Czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące.Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. A skrzypek poza graniem i skakaniem zaczął śpiewać!

28 SIERPNIA, niedziela
godz. 12.00
„Żołnierska historia Polski pieśnią pisana” – w wykonaniu muzyków szczecińskich: Małgorzata Jarmoc – wokal, Wojtek Rapa – wokal, gitara akustyczna, Andrzej Szpak – wokal, Tomasz Szpak – instrumenty perkusyjne, Leszek Fryk – instrumenty klawiszowe.

Szczegółowy program dostępny na stronie organizatora www.saa.pl
Organizatorem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna
 

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 
01.08.2016