przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Weekend z Różanym Ogrodem Sztuki

 

 

Koncerty i potańcówka, a dla najmłodszych moc atrakcji

Tak się zapowiada weekend (9-10. czerwca) w Ogrodzie RóżanymRóżany Ogród Sztuki

9 czerwca, sobota godz. 12.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego
w Szczecinie. W programie kwartet smyczkowy: Natalia Grzegorczyk - skrzypce, Maja Grzegorczyk - skrzypce, Maria Matinek - altówka, Emma Kocój - wiolonczela pod opieką Ireny Olejnik.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka
„Powrót do przeszłości”, pod takim hasłem odbędzie się kolejna czerwcowa potańcówka. Zabrzmią słoneczne przeboje z lat 60. i 80. ze szczyptą muzyki nowej. Przeniesiemy się do czasów gdy na tanecznym parkiecie królowała ABBA, Boney M i przeboje z filmu Dirty Dancing. Zagramy tylko najlepsze piosenki w stylu big beat, rock’n’roll, funk. Mile widziane przebranie!

10 czerwca, niedziela godz. 12.00

Koncert Chóru Collegium Maiorum ZUT w Szczecinie „W ogrodzie miłości”. Program koncertu z okazji 45-lecia istnienia zespołu obejmuje pieśni polskie i zagraniczne, w których uczucia miłości oraz oddania stały się natchnieniem dla kompozytorów. Chór Collegium Maiorum zaprezentuje panoramę muzyki chóralnej od pieśni źródeł, poprzez romantyczną twórczość, sięgając aż po filmowe i musicalowe evergreeny.

Różanka Dzieciom

9. czerwca, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne - „Ciało w teatrze" to warsztaty przybliżające kolejną dziedzinę sztuki teatralnej, jaką jest pantomima. Uczestnicy poza historią mimodramu, zapoznają się
z pojęciem „mowa ciała", poprzez warsztaty z autoprezentacji, które pozwolą uczestnikom na wyrobienie własnej wartości, poznać własne ciało i jego możliwości. Zajęcia zaprezentują także techniki aktorskie „gry mimiczne" i gesty, które są wyrazem twórczej ekspresji i stanowią podstawę warsztatu pracy mima.

Warsztaty plastyczne - Scenografia i formy przestrzenne z papieru - które pozwolą przygotować rekwizyty wykorzystane w scenach powitania młodej pary książęcej (zaślubiny), narodzin ich dzieci, pożegnania księcia i jego przyjazdu (Pielgrzymka do Ziemi Świętej): flagi z gryfem Zjednoczonego Pomorza, chusteczki, balony, paczki-prezenty...

Warsztaty plastyczne – STEMPLE – „Ślady, wzory i odbicia”-uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają stempelki oraz przeniosą wzór na karton/tkaninę.

Spektakl teatralny "Legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy" pod kierunkiem Anny Gielarowskiej. Jest rok 1491: 2 lutego książę Bogusław X poślubia córkę króla Kazimierza IV - Annę Jagiellonkę... Spektakl tłumaczony na język migowy.

Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki
Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, a także artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej. Południowym koncertom towarzyszyć będą wystawy plenerowe: uczniów Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie, oraz ekspozycja przygotowana przez Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie.

Różankowe potańcówki
Uwielbiane przez szczecinian potańcówki powracają już w ostatni weekend maja! Podczas tegorocznych zabaw na świeżym powietrzu będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów.

Dla wszystkich miłośników potańcówek mamy dobrą wiadomość, w tym roku tańczymy od 26 maja do 29 września. Najbliższe terminy? Na parkiecie spotykamy się w soboty - 26.05, 9.06 i 23.06 w godz. 17.00-20.00.

Różana Czytelnia
Czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY do Różanej Czytelni każdego dnia!

Program dostępny na stronie www.saa.pl
 

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 
08.06.2018