przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Przedszkolaki na wesoło, czyli… Śmiech i zabawa to fajna sprawa!

 

Szczecińskie przedszkolaki wiedzą, że śmiech i zabawa to fajna sprawa. Dlatego w ramach Projektu Interreg VA zapraszają na wydarzenie pn. „Przedszkolaki na wesoło”, które już w najbliższy piątek odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym.

Ruch i zabawa są ważnymi elementami w rozwoju każdego człowieka, a przede wszystkim małego dziecka, które uprawiając sport już od najmłodszych lat poprawia swoją kondycję fizyczną, psychiczną i społeczną. To właśnie z tych powodów narodził się pomysł stworzenia wyjątkowej imprezy sportowej dla najmłodszych mieszkańców naszego Miasta.

Organizatorem imprezy pn. „Przedszkolaki na wesoło” od wielu lat jest szczecińskie Przedszkole Publiczne nr 67 „Stokrotka”. Od samego początku uczestniczyły w niej licznie przedszkola z naszego Miasta, a z czasem zaczęły dołączać zaprzyjaźnione placówki z Niemiec. W tym roku chęć udziału w imprezie zgłosiły 23 przedszkola.

Zgodnie z tradycją zawody rozpoczynają się od wspólnego przemarszu dookoła stadionu lekkoatletycznego, po czym następuje wciągnięcie flag na maszt i odśpiewanie hymnów narodowych. Następnie, w trakcie wydarzenia uczestnicy biorą udział w różnorodnych konkurencjach sportowych takich jak na przykład: rzuty do celu, skoki w dal, sztafety czy też gry zespołowe. Co ważne, wszyscy mali sportowcy zajmują tego dnia pierwsze miejsca, otrzymują pamiątkowe medale, puchary i dyplomy oraz drobne upominki.
Celem wydarzenia jest m.in.: wyrabianie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego i promowanie zdrowego stylu życia, nauka zasad współzawodnictwa zespołowego, kształtowanie prawidłowych postaw wobec sukcesu i porażki oraz wzbogacanie wiedzy na temat szczecińskiego sportu.

 

Przedszkolaki na wesoło
Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka (ul. Litewska 20)
Piątek, 14 czerwca 2019 r.
Godz. 11-12.30

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z panią Jolantą Włodarek – dyrektorem Przedszkola Publicznego nr 67 „Stokrotka” (tel. 91 423 79 79).
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
13.06.2019