przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

ZCEMiP Szczecin na DPS FORUM 2018


 

17 października 2018 r. odbyła się 17 edycja Konferencji Nowoczesnych Technologii DPS FORUM 2018, której organizatorem jest firma DPS Software. Wydarzenie od kilku lat odbywa się na stadionie "PGE Narodowy" w Warszawie.

Jednym z prelegentów był opiekun Pracowni 11W Pan Łukasz Śmigiel. Tematem prezentacji było "Wykorzystanie oprogramowania AlphaCAM w procesie kształcenia przyszłych operatorów CNC". ZCEMiP było jedyną szkołą średnią z całej Polski zaproszoną na to wydarzenie.

Zagadnienia odnośnie oprogramowania SolidWorks, czy też druku 3D prezentowały uczelnie wyższe, m.in. Politechnika Warszawska, Wrocławska, Białostocka.

Gościem specjalnym DPS Forum był Mirosław Hermaszewski, który zainspirował zebranych opowieściami ze swojego bogatego życiorysu. W tym roku konferencja zgromadziła rekordową ilość 570 uczestników. Wraz z opiekunami (Łukasz Śmigiel i Przemysław Sztolcman) w konferencji uczestniczyło 17 uczniów z kierunku technik mechatronik (klasy 1Tme, 2Tme i 3Tme). Pełna relacja z konferencji dostępna pod linkiem https://www.dps-software.pl/foto-videorelacja-z-konferencji-dps-forum-2018/.

Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej od 2005 roku kształci w zagadnieniach dotyczących projektowania CAD (AutoCAD, SolidWorks), programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC (MTS CNC CAD/CAM, AlphaCAM) oraz obsługi maszyn CNC (frezarka 3-osiowa HAAS MiniMill, tokarka 2-osiowa ze sterowaniem Sinumerik 808D). Powyższe treści kształcenia są realizowane na kierunkach technik mechanik oraz technik mechatronik.

Aktualności z działalności Pracowni 11W można obserwować na fanpage'u na portalu społecznościowym facebook pod adresem: https://www.facebook.com/Pracownia11WCNCCADCAM/.

Natomiast na kanale Youtube (https://www.youtube.com/c/pracownia11wcnccadcam) dostępne są tutoriale między innymi z oprogramowania MTS CNC CAD/CAM (moduły toczenie i frezowanie) i AlphaCAM.
 

Autor:  Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej 
29.10.2018