Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

70-lecie III Liceum Ogólnokształcącego

 

Trójka w Dąbiu ma już 70 lat. Wielu z mieszkańców Prawobrzeża wiąże swoje najpiękniejsze lata młodości z tą właśnie szkołą. Dlatego też serdecznie zapraszamy na wspólne obchody „urodzinowe”. Trójkowicze Prawobrzeża i nie tylko – łączcie się na wspólnej zabawie. 30 września na terenie szkoły będą miały miejsce oficjalne obchody.

1 października, w sobotę na godzinę 10 zapraszamy absolwentów tych młodszych, ale i tych dojrzalszych, którzy mogą przyjść ze swoimi dziećmi czy wnukami. Drugi dzień obchodów będzie obfitował w liczne konkursy, zabawy, występy naszych uczniów dla całej społeczności. Wierzymy, że wydarzenie to nie tylko podkreśli i przybliży wspaniałą historię szkoły, ale też przyczyni się do integracji mieszkańców Dąbia i innych dzielnic Prawobrzeża.


M. S.


Program obchodów jubileuszu 70-lecia
III Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie
30 września 2016 r., piątek


9.30 – przemarsz uczniów i nauczycieli ulicami Dąbia ze szkoły przy ul. Pomorskiej 150 do kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej MaryiPanny w Dąbiu,
10.00 – Msza Święta,
11.30 – Uroczysta akademia „III LO wczoraj, dziś i jutro”.


1 października 2016 r., sobota


10.00 – Spotkanie z „III LO wczoraj, dziś i jutro …”
od godz.11.00:

  • zwiedzania szkoły i wystaw poświęconych naszej 70 – letniej historii,
  • „Rozmowy Trójkowiczów” – spotkania absolwentów z nauczycielami,
  • „Artyści III LO”- prezentacje talentów współczesnych i tych sprzed lat,
  • quiz dla absolwentów,
  • wiele atrakcji dla „Dużych i Małych”,
  • poczęstunek.


W sobotę zapraszamy do wspólnej zabawy naszych absolwentów oraz wszystkich mieszkańców Prawobrzeża. Mamy nadzieję, że chwile spędzone w III LO w gronie przyjaciół, znajomych, rodziny zostaną na długo w Waszej pamięci.
 

Autor:  III Liceum Ogólnokształcące 
19.09.2016

  • Zdjęcie szkoły
     Zdjęcie szkoły