przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Globalna wioska

Wyrusz z nami w podróż dookoła świata! Tak zachęcają członkowie i wolontariusze AIESEC do udziału w Globalnej wiosce.

„Globalna wioska” to spotkanie z wolontariuszami z zagranicy, podczas którego dzieci w wieku 6-10 lat będą miały m.in. okazję zobaczyć tradycyjne stroje z innych krajów, nauczyć się tradycyjnych tańców wolontariuszy oraz dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienność.

AIESEC to jedna z największych organizacji tworzonych przez młodych ludzi chcących rozwijać swój potencjał w międzynarodowym środowisku. Oddział w Szczecinie został założony w 1978 roku i obecnie zrzesza ponad 40 członków. W związku z trwającą zimową edycją projektów edukacyjnych skierowanych do szczecińskich przedszkoli oraz szkół organizują wydarzenie, dzięki któremu każdy mały mieszkaniec Szczecina będzie mógł poznać osoby z innych krajów.

W wydarzeniu wezmą udział wolontariusze z Brazylii, Meksyku, Hong-Kongu, Maroka oraz Tunezji. Na dzieci czeka wiele atrakcji. Będzie okazja do nauczenia się jedzenia pałeczkami oraz poznania podstawowych kroków samby. To także okazja do zrobienia sobie zdjęcia w meksykańskim sombrero!

Celem tego wydarzenia jest rozbudzanie ciekawości i zainteresowania wobec innych kultur w dzieciach w wieku szkolnym. Poprzez bezpośredni kontakt z wolontariuszami oraz dobrą zabawę budzi się w nich świadomość istnienia innych narodowości i akceptowania inności, a także budzi chęć nauki języków obcych.

Globalna wioska odbędzie się 21 stycznia w godzinach 11:30-14:30 w Akademickim Centrum Kultury US przy ulicy Malczewskiego 10/12 (Dom Marynarza) w Szczecinie.

Wydarzenie jest bezpłatne.

Obowiązują zapisy poprzez stronę internetową: http://aiesec.pl/szczecin/globalna-wioska/
 

Autor:  AIESEC Szczecin 
18.01.2017
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie