przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym w Neubrandenburgu

 

9 grudnia uczniowie naszej szkoły kolejny raz byli w Neubrandenburgu, tym razem na jarmarku bożonarodzeniowym.

Nasza wycieczka rozpoczęła się spacerem po mieście. Zakończyliśmy go w kościele ewangelickim, który wcześniej pełnił rolę przyklasztornego kościoła franciszkanów. Uczniowie uczyli się tam rozpoznawać styl gotycki i odróżniać kościół ewangelicki od katolickiego. Dowiedzieli się także, kim był Marcin Luter oraz poznali krótką historię miasta.
Po tej sporej dawce wiedzy i kultury rozpoczęło się szaleństwo na przygotowanym w centrum miasta lodowisku. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili na lodzie w rytmie popularnych piosenek.

Po świetnej zabawie na lodzie udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy. Poznawanie niemieckich tradycji zaczęliśmy od zjedzenia „Bratwurstów” (z musztardą lub keczupem) w bułce. Następnie spędziliśmy dużo czasu na jarmarku. Tam każdy próbował tego, na co miał ochotę, a wybór był duży: owoce na patykach w lukrze lub czekoladzie, pierniki, pyszne pączusie i naleśniki, orzeszki i migdały w karmelu czy gigantyczne żelki. Oczywiście bawiliśmy się na karuzelach i w szklanym domku. Udzielił nam się świąteczny nastrój.
Po południu pełni wrażeń ruszyliśmy do Szczecina.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 47 
14.12.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie