przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

EduBike - Rowerowa platforma edukacyjna na smartfony

EduBike - Rowerowa platforma edukacyjna, zwiększająca świadomość i umiejętności każdego rowerzysty, dostępna od 1 kwietnia w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android.Jednym z głównych celów Fundacji Kult jest zwiększanie świadomości i edukowanie w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerze w ruchu drogowym. Dzięki ponad 50 zorganizowanym edycjom festiwali Kocham Rower, współpracy z Policją i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji udało się zidentyfikować potrzeby z tego zakresu. Po miesiącach prac, odpowiedzią na zauważone problemy jest edukacyjna aplikacja EduBike, której zadaniem jest poprawienie ogólnego poziomu wiedzy w temacie bezpieczeństwa na drodze i znajomości przepisów.

Premiera aplikacji EduBike odbyła się 1 kwietnia w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie - aplikacja jest do pobrania za darmo w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android.

Platforma skierowana jest do każdego, jednak jej głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym, przygotowujące się się do egzaminu na kartę rowerową. Dzięki narzędziu zyskają wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz nabędą dobrych praktyk na drodze. 

Aplikacja została podzielona na dwie części - teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna służy przekazaniu wiedzy i pojęć z zakresu przepisów ruchu drogowego. Każdy dział zakończony jest podsumowującym quizem, który sprawdza wiedzę zdobytą na tym etapie.

W części praktycznej, drużyna Doka Downhill City Team zaprezentuje jak bezpiecznie przeprowadzić poszczególne manewry w ruchu drogowym oraz na co zwracać szczególną uwagę aby nie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Aplikacja EduBike ma za zadanie wspierać rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i instruktorów w przygotowaniu podopiecznych do egzaminu na kartę rowerową, promując aktywne i bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Autor:  Fundacja "Kult" 
01.04.2019