przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym


Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (w sobotę) pomiędzy godz. 10.00 a 14.00 w II LO w Szczecinie, przy ul. Henryka Pobożnego 2.


O godz. 10.15 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie informujące o programie matury międzynarodowej (International Baccalaureate Diploma Programme), na które zapraszamy osoby zainteresowane podjęciem nauki w klasie 1 pre-IB oraz 1 Gpre-IB (a więc zarówno ósmoklasistów, jak i gimnazjalistów).

Od godz. 10.00 do 14.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły będą prezentować informacje na temat planowanych klas pierwszych czteroletniego i trzyletniego liceum oraz zasad rekrutacji.

Będzie można przyjrzeć się gabinetom i pomieszczeniom szkolnym, porozmawiać z członkami Rady Samorządu Uczniowskiego, poznać działalność kół zainteresowań i zaznajomić się z atmosferą „Pobożniaka”.

Wśród atrakcji warto wymienić możliwość zwiedzenia wystawy artystycznej w bibliotece szkolnej, obejrzenia pokazów doświadczeń chemicznych oraz zapoznania się z pracami artystycznymi przygotowanymi przez uczniów realizujących program matury międzynarodowej.

Serdecznie zachęcamy do przybycia wszystkich zainteresowanych.


Osoby zainteresowane mogą zaznajomić się z informacjami o szkole na stronie internetowej:
http://lo2.szczecin.pl/
oraz z informacjami o programie matury międzynarodowej na stronie:
http://ib.lo2.szczecin.pl/ .
 

Autor:  II Liceum Ogólnokształcące 
12.04.2019