przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Szczecińskie szkoły w elicie

XIII Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Organizacji i Zarządzania funkcjonujące w ZS nr 8 po raz kolejny zostały wyróżnione w ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy.

- To kolejny ogromny sukces placówek z naszego miasta, które ponownie udowodniły swoją wartość i wysoką jakość nauczania. Niezmiernie cieszymy się, że „Trzynastka” wróciła na podium prestiżowego Rankingu Perspektyw, a Technikum Organizacji i Zarządzania zdobyło tytuł najlepszej placówki tego typu w regionie – mówili Lidia Rogaś – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. – Ogromnie gratuluję dyrektorom placówek, nauczycielom oraz uczniom ponieważ ten sukces to zasługa ich ciężkiej pracy, która jest szczególnie ważna w tak trudnym, wyjątkowym czasie pandemii.

XIII Liceum Ogólnokształcące z piątego miejsca, które Szkoła zdobyła w ubiegłym roku, ponownie wskoczyło na podium i zajęło trzecie miejsce obok XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy oraz Uniwersyteckiego LO z Torunia.

Szczecińska „Trzynastka” od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach przygotowywanych przez miesięcznik „Perspektywy”. Pomimo tego, że sposób oceniania szkół przez lata zmieniał się, XIII Liceum Ogólnokształcące niezmiennie udowadniało swoimi wynikami, że znajduje się w ścisłej czołówce polskich szkół. Przy opracowywaniu tegorocznego zestawienia liceów ogólnokształcących pod uwagę były brane takie czynniki jak: wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45% punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30% punktów) oraz sukcesy w olimpiadach (25% punktów).

Warto również wspomnieć, że w pierwszej 50 Rankingu Liceów Ogólnokształcących znalazło się również szczecińskie II LO im. Mieszka I.

Wysoka pozycja w rankingu ogólnopolskim, to nie jedyny sukces, którym może pochwalić się w tym roku XIII Liceum Ogólnokształcące. W Rankingu Olimpijskim szczecińska placówka zajęła doskonałe drugie miejsce.

Jednak nie tylko licea zostały wyróżnione w tegorocznej edycji plebiscytu. W Rankingu Techników ósme miejsce zajęło Technikum Organizacji i Zarządzania wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 8. Oznacza to, że placówka jest najlepszą tego typu szkołą w województwie zachodniopomorskim. Co równie ważne, w stosunku do ubiegłego roku, placówka awansowała w zestawieniu o dwa miejsca. 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
28.01.2021
Przekaż 1% szczecińskim organizacjom