Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Noc Biologów 2017

Już po raz szósty Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego bierze udział w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2017.

Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali dla Państwa szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych, podczas których będzie można poznać lepiej fascynujący świat roślin i zwierząt. Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny, oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina i okolic.

W ten wyjątkowy dzień otworzą się przed Wami drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Poczujecie się jak biochemiczny Sherlock Holmes badając ślady biologiczne, izolując własne DNA i oznaczając grupy krwi. Samodzielnie wykonanie pachnącej maść pozwoli na chwilę zanurzyć się w świecie zapachów, a wykonana ekstrakcja barwników z różnych gatunków liści da odpowiedź na pytanie, czy liście są aby na pewno zielone? Tylko w ten dzień zobaczycie na własne oczy Pokemony jakich jeszcze nie znacie! Odpowiemy na pytania: gdzie szukać zaginionego świata Artura Conan Doyl’a? dlaczego śmiech odchudza i leczy? czy jesteśmy mięsożercami?

Te i wiele innych atrakcji czekają na Was już 13 stycznia 2017 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego! Nie przegapcie tego wydarzenia!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, prosimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej – szczegółowe informacje w programie.

Życzymy niezapomnianych wrażeń.

13 stycznia 2017 r., godz. 10.00-19.00

Uniwersytet Szczeciński Wydział Biologii, ul. Wąska 13 oraz ul. Z. Felczaka 3c

Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
29.12.2016

Lista załączników: