przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sukces SP 56 w konkursie "Tropem historii niezwykłych. Centrum Dialogu Przełomy"

Z okazji trzeciej rocznicy otwarcia Muzeum Narodowego w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy zorganizowany został konkurs wiedzy o historii powstania i działalności MNS - CDP, który odbył się 24 stycznia 2019r.

Do udziału w zmaganiach zaproszono sześć szkół z województwa zachodniopomorskiego, które od początku istnienia MNS - CDP brały udział w konkursach wiedzy, wernisażach i spotkaniach autorskich współpracując z wyżej wymienioną placówką. Nie mogło tam zabraknąć uczniów SP 56.

Trzyosobowe zespoły musiały odpowiedzieć na wylosowane pytania - po trzy za jeden punkt, po dwa za trzy punkty i jedno pytanie za pięć punktów. Pytania o najwyższej skali trudności uczniowie przygotowywali w oparciu o zasoby wystawy stałej.

Drużyna z SP 56 w Szczecinie w składzie: Jacek Artyszuk kl. 8c, Marek Artyszuk kl. 8c i Igor Tomaszewski kl. 8c wykazała się ogromną wiedzą i doskonałą umiejętnością współpracy pokonując przeciwników i zajmując I miejsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i wspaniałych nagród oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych !!!

Nauczyciel historii i wos,
Małgorzata Kikun

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
12.02.2019