przejdź do głównej treści strony

Koncerty noworoczne „Skoczmyż do Betlejem” - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, zaprasza na koncerty noworoczne „Skoczmyż do Betlejem” towarzyszące obchodom jubileuszu 50-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg"

  •     23 stycznia 2020, godz. 20:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
  •     25 stycznia 2020, godz. 13:00, aula Pałacu Młodzieży w Szczecinie

Pastorałki, kolędy, kantyczki to najpopularniejszy repertuar okresu towarzyszącego świętom Bożego Narodzenia. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” kontynuując obchody złotego jubileuszu Zespołu zaprasza na koncerty noworoczne. Podczas tych niecodziennych spotkań Zespół zagra, zatańczy i zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na naszych Gości będą czekały płyty wydane z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Zespołu. Udział w koncertach jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod adresem: bilety@krag.pl

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 r. 0d września 2019 r. działa w ramach Pracowni Tradycji Polskiej w Pałacu Młodzieży - Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie. „Krąg” tworzy grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, których łączy wspólna pasja - miłość do polskich pieśni i tańców. Przez ostatnie pół wieku „Krąg” odbył wiele międzynarodowych tournée i ma na koncie liczne krajowe i zagraniczne nagrody na wielu konkursach i festiwalach folklorystycznych. Ideą przewodnią programu artystycznego „Kręgu” jest przybliżenie odbiorcy elementów polskiego folkloru w formie zbliżonej do autentyku. Kroki taneczne, przyśpiewki, gwara, brzmienie kapeli i stroje są odtwarzane z możliwie największą starannością przy współpracy specjalistów z poszczególnych regionów.

Więcej informacji o zespole na stronie:
https://palac.szczecin.pl/pracownia-tradycji-polskiej/
fanpage : https://www.facebook.com/ZPiTKRAG/ 

Lista załączników:

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
13.01.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej