przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wolontariat z klasą w czasie pandemii

Z radością zapraszamy do dołączenia do grupy „Wolontariat z klasą w czasie pandemii” na facebooku. Grupa to jedno z działań jakie powstało z potrzeby kontaktu z innymi, poszukiwania sposobów radzenia sobie z pandemią i dzielenia się.

Inicjatorami grupy i autorami treści są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie. Jak piszą w informacjach o grupie: Jesteśmy wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem POLITES, Centrum Wolontariatu. Podczas spotkania wpadliśmy na pomysł by założyć grupę wzajemnego wsparcia, w której możemy pomagać sobie nawzajem i innym, nie wychodząc z domu.Będziemy dzielić się naszymi pasjami i sposobami na nudę. Polecimy książki i filmy, pokażemy różne sposoby pomagania, nauczymy się podstaw nowego języka, dodamy do tego przepisy na małe co nie co. Nie zabraknie też wskazówek jak ciekawie i bezpiecznie spędzać wolny czas. Jesteśmy otwarci na różnego rodzaju pomysły. Jeśli masz ochotę dodać coś dobrego od siebie, zapraszamy. Dbajmy o siebie i innych!

Wolontariat z klasą w czasie pandemii. Dołącz do grupy TUTAJ.

Drugim działaniem realizowanym przez młodzież są rozmowy telefoniczne z seniorami. To odpowiedź młodych ludzi na problem samotności, izolacji oraz na potrzebę rozmowy wypływająca z ciekawości i chęci poznania drugiego człowieka, którą mają zarówno seniorzy jak i młodzi ludzie.

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
28.07.2020