przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wyniki Konkursu Ogólnopolskiego EKO ZABAWKA


 PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
 IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO
„EKO - ZABAWKA”



organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie

pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
z dnia 30 maja 2019 roku


Skład komisji konkursowej:
Przewodniczący:
dr Andrzej Wojciech Feliński - Kierownik Działu Edukacji Muzeum Techniki i Komunikacji
Członkowie komisji:
Witold Jakubek (konsultant metodyczny zajęć technicznych - ogólnopolski)
Waldemar Zaborski (konsultant – ZCDN w Szczecinie)
Katarzyna Neumann – Piotrowska - SP 41 (organizator)
W ocenie zabawek udział wzięli też uczniowie kl. VIII - SP 41 z OI w Szczecinie:
Łukasz Kupis
Jan Molenda

1. Jury postanowiło przyznać w konkursie następujące nagrody i wyróżnienia:
- w I kategorii wiekowej (6-9 lat)

I miejsce – Wojtek Bonowicz „CZOŁG – TYGRYS” – Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu (woj. kujawsko-pomorskie), op. Michalina Sobocińska,
II miejsce – Filip Sawicki „STATEK PIRACKI” – Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich, op. Magdalena Gaszewska,
III miejsce – Nikola Grabowska „JEŻ NA KÓŁKACH” - Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu (woj. kujawsko-pomorskie), op. Michalina Sobocińska,

Wyróżnienia:
Wiktoria Baj „LALKA PARYŻANKA” – PSP w Dąbrowie (woj. lubelskie), op. Adrianna Karpiuk,
Bartłomiej Murawski „EKO ZABAWKA” – SP 4 w Pruszczu Ggańskim, op. Ewelina Jost,
Karolina Smułka „KARUZELA” – SP nr 28 w Szczecinie, op. Magdalena Smułka,
Wojciech Hilko „PIŁKARZYKI” – SP nr 46 w Szczecinie, op. Donata Ćmielewska

- w II kategorii wiekowej (10-12 lat)

I miejsce – Nina Mikulska „SAMOLOT” – Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie, op. Jolanta Giel,
II miejsce – Karol Szuper „EKO – ROBOT” – Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie, op. Aleksandra Sławińska,
III miejsce – Magdalena Mysiak „DOMEK DLA LALEK” – Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz,

Wyróżnienia:
Wiktoria Żelarzewska „ZAJĄCZEK” – SP w Czernicach Borowych (woj. mazowieckie), op. Edyta Zielińska,
Wiktoria Rzymska „GITARA” – SP nr 42 w Szczecinie, op. Beata Włodarczyk,
Jan Kozłowski „STATEK” – SP nr 41 z OI w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz,
Jakub Etryk „ AKWARIUM” - SP nr 41 z OI w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz,

- w III kategorii wiekowej (13-16 lat)

I miejsce – Kamil Matuszewski „EKO – AUTO” – Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie, op. Jowita Krajewska,
II miejsce – Martyna Wiśniewska „LALKA – PETUNIA” – Szkoła Podstawowa nr 5 we Włocławku, op. Wioletta Kwarcińska, Krystyna Kukucka,
III miejsce – Natalia Brelik „MATA SENSORYCZNA” – Szkoła Podstawowa nr 7 w Kołobrzegu, op. Krystyna Bobrek,

Wyróżnienia:

Marcel Wieczorek „WOODEN – TOY” – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej (woj. śląskie), op. Iwona Sleziona-Plawgo,
Marcin Kupka „WYRZUTNIA” - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej (woj. śląskie), op. Anna Kozielska, Iwona Sleziona-Plawgo,
Nikodem Sobczyk „OŚMIORNICA” – SP nr 35 w Szczecinie, op. Aleksandra Sławińska,


2. W konkursie wzięło udział 42 Placówki Oświatowe z terenu całej Polski (poniżej szczegółowa lista szkół),
3. Na konkurs wpłynęło 145 zabawek w trzech kategoriach wiekowych.
4. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę następujące kryteria:

  • wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych,
  • inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
  • wrażenie estetyczne,

5. Placówki, które wzięły udział w Konkursie:
Przedszkole Publiczne nr 45 w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 11 im. UNICEF-u w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 22 przy SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 33 w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi, im. M. Golisza w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 42 w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 46 w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 53 (Gim. Nr 10) w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa nr 74 im. S. Grońskiego w Szczecinie,
Szkoła Podstawowa im. Prof. W. Grochowskiego w Kliniskach Wielkich,
Szkoła Podstawowa nr 7 w Kołobrzegu,
Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu (woj. kujawsko-pomorskie),
Szkoła Podstawowa nr 355 w Warszawie,
Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Hajnówce (woj. podlaskie),
Szkoła Podstawowa im. J. Sieklickiej w Czernicach Borowych (woj. mazowieckie),
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Szarych Szeregów-Włocławek,
Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim (woj. podkarpackie),
Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie),
Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Polkowicach (woj. dolnośląskie),
Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Czersku (woj. pomorskie),
Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie,
Szkoła Podstawowa nr 31 im. J. Korczaka w Białymstoku,
Szkoła Podstawowa im. Ks. E. Kasperczyka w Turzy Śląskiej,
Szkoła Podstawowa w Lechowie (woj. warmińsko-mazurskie),
Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Korczaka w Zakopanem,
Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Kusocińskiego w Chorzowie,
Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie,
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach,
Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Ch. Ruberga w Lędzinach (woj. śląskie),
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym (woj. podkarpackie),
Centrum Rozwoju i Aktywności „Źródełko” we Wrocławiu,
Samorządowy Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku (woj. małopolskie),
Przedszkole nr 124 im. M. Konopnickiej we Wrocławiu,
Przedszkole nr 124 w Oleśnicy,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie (woj. lubelskie),
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej (woj. śląskie),
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju (woj. lubelskie),

6. Sponsorzy nagród:
Urząd Miasta Szczecin
REMONDIS Szczecin Sp. z o.o.
Grupa TOM Sp. z o.o.
Księgarnia Szkolna APLAUZ Centrum Edukacji w Szczecinie,
EKO-DECO decoupage i scrapbooking SAMBORA w Częstochowie,


7. Jury i organizatorzy dziękują serdecznie dzieciom i młodzieży za wykonanie pięknych i ciekawych zabawek. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie oraz do sponsorów, dzięki którym laureaci otrzymają bardzo ciekawe nagrody.
Posiedzenie komisji oceniającej konkursu plastyczno-technicznego zakończono dokumentując je niniejszym protokołem, podpisanym przez wszystkich jej członków.

Uroczyste rozdanie nagród nastąpi w czwartek 6 czerwca 2019r. o godz. 16.00 na terenie Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej 18A.

Zapraszamy serdecznie laureatów wraz z opiekunami.

Dojazd na koszt własny, prace nieodebrane przesłane zostaną do placówek.
Protokół podpisany został przez organizatorów oraz członków komisji.
 

Plakat

Lista załączników:

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 41 
03.06.2019