przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin


Misja dzieci - Szczecin bez śmieci


MISJA DZIECI –SZCZECIN BEZ ŚMIECI” –START !!! Przyszła Wiosna, a tym samym „CZAS NA WIOSENNE PORZĄDKI” i rozpoczęcie cieszącej się ogromną popularnością akcji pn.  MISJA DZIECI – SZCZECIN BEZ ŚMIECI”.

To już piąty raz ,kiedy pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Szczecin, będą wychodzić z najmłodszymi mieszkańcami Miasta w celu wspólnego posprzątania terenów wokół przedszkoli lub szkół.

W poprzednim roku wraz ze Szczecińskimi „maluchami” , w okresie od 13 kwietnia do 19 czerwca zebraliśmy 2,5 tony odpadów. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie i z pomocą placówek oświatowych uda się wiosenno – letnie porządkowanie Miasta.

Wiosenne porządki planujemy rozpocząć od 15 kwietnia, według następującego schematu działania

  • Akcję sprzątania będziemy prowadzić dwa razy w tygodniu przy udziale maksymalnie dwóch klas ( optymalnie jedna grupa) – max 50 uczestników
  • My zapewniamy kamizelki ochronne, worki, rękawiczki i odbiór worków z odpadami przez właściwą firmę.
  • Nauczycieli, wychowawców – koordynatorów akcji z ramienia placówek oświatowych prosimy o wybranie terenu do uporządkowania, który tego wymaga i jest w pobliżu przedszkola/ szkoły. Zaznaczamy, że na tą kwestię należy zwrócić szczególną uwagę i zweryfikować teren ponownie na dzień przed umówionym terminem. Jest to dla nas tak ważne, ponieważ ustalamy z firmą, miejsce odbioru odpadów, jak również ze względu na cel akcji i kwestię bezpieczeństwa uczestników – po stronie szkoły jest zapewnienie odpowiedniej liczby opiekunów.
  • Prosimy, aby na tuż przed każdym wyjściem przygotować dzieci do udziału, pod kątem zasad bezpieczeństwa w terenie.
  • Przy każdym wyjściu będzie pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, z którym będzie można porozmawiać na temat systemu gospodarki odpadami w Szczecinie, w tym o selektywnej zbiórce.
  • Na zakończenie, dzieci otrzymają drobne upominki za zaangażowanie i włożony wysiłek.


Warunkiem uczestnictwa jest:


Zgłoszenie chęci udziału przez nauczycieli, wychowawców z placówek oświatowych do koordynatora akcji – Wydział Gospodarki Komunalnej Miasta Szczecin – Sandra Richert tel. 914245883, srichert@um.szczecin.pl . (ustalenie terminu, godziny, ilości uczniów biorących udział danego dnia w sprzątaniu, zaproponowanie miejsca do uporządkowania).

Autor:  Wydział Gospodarki Komunalnej 
03.04.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej