przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Stypendia Ministra odebrane

Studenci i studentki Akademii Sztuki w Szczecinie odebrali w Warszawie Stypendia Artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Podczas uroczystości wręczenia Stypendiów Artystycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 29 listopada br. dyplomy stypendialne odebrały 73 osoby, studenci i studentki 19 uczelni artystycznych w Polsce, w tym czworo młodych artystów z Akademii Sztuki w Szczecinie: mezzosopranistka Weronika Katarzyna Włodarczyk – Wydział Wokalny, wiolonczelistka Kamila Łuczka – Wydział Instrumentalny, Natalia Sara Skorupa - Wydział Sztuki Mediów i Dawid Fik - Wydział Wzornictwa (w tej kolejności na zdjęciu wspólnym).

Mariola Wiśniewska, główny specjalista w Departamencie Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN, zajmująca się m.in. promocją utalentowanej młodzieży szkolnictwa artystycznego powitała zgromadzonych gości i poprowadziła ceremonię. 

List gratulacyjny w imieniu nieobecnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dra hab. Piotra Glińskiego odczytał Jarosław Wartak, dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego MKiDN. 

Przypomnijmy, iż osoby ubiegające się o przyznanie Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zobligowane są do wykazania ponadprzeciętnej aktywności oraz szeregu wybitnych osiągnięć artystycznych w swojej dziedzinie sztuki. 

W tym roku kwota stypendium wypłacanego jednorazowo wyniosła 16 tys. zł. 

Gratulujemy! 

 

Fot. Krzysztof Włodarczyk 

na zdjęciu 015 od lewej Weronika Włodarczyk i Kamila Łuczka  

Autor:  Akademia Sztuki w Szczecinie 
01.12.2022