przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

"Dzień Pustej Klasy" 17 czerwca

17 czerwca obchodzimy Dzień Pustej Klasy - święto zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, którego celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu. Jako Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" jesteśmy gorącymi zwolennikami i promotorami edukacji terenowej. Wiemy z doświadczenia, że bliski, bezpośredni kontakt dzieci z naturą, przynosi wspaniałe efekty edukacyjne. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby zachęcić nauczycieli do częstszego przebywania z uczniami w terenie: w parkach, miejskich zagajnikach, na łąkach i polach, gdziekolwiek tam, gdzie dzieci będą mogły poczuć bliskość z naturą. Dzień Pustej Klasy jest wspaniałym pretekstem do takich działań!

W zeszłym roku po raz pierwszy zachęcaliśmy do udziału w tym wydarzeniu nauczycieli i nauczycielki z całej Polski rozsyłając list otwarty. W tym roku idziemy dalej ! Stworzyliśmy stronę internetową www.dzienpustejklasy.pl poświęconą specjalnie temu świętu. Na stronie można przeczytać artykuł dotyczący Dnia Pustej Klasy, pobrać specjalnie przygotowaną z tej okazji broszurę „Zabierzmy dzieci na dwór”, a przede wszystkim znaleźć mnóstwo pomysłów na to jak spędzić z uczniami ten wyjątkowy dzień. Na stronie Dnia Pustej Klasy można też zgłosić szkołę do obchodów święta wypełniając specjalny formularz zgłoszeniowy. Szkoły, które zgłoszą się do akcji – otrzymają od nas bezpłatnie książkę „W dziką stronę – rozmowy o edukacji w przyrodzie”.

Zwracamy się do Państwa, z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji i wsparcie nas w promocji tego wydarzenia. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy w wysyłaniu w świat informacji o Dniu Pustej Klasy! Może to być np. artykuł z linkiem do naszej strony, promocja tematu i wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/248456362153097/), wysłanie informacji w newsletterze czy umieszczenie na stronie internetowej materiałów graficznych promujących wydarzenie. Można w tym celu korzystać ze znajdujących się na stronie Dnia Pustej Klasy tekstów oraz materiałów specjalnie przygotowanych do pobrania (logo święta, baner czy plakat).

My, w zamian umieścimy Państwa logo na stronie internetowej Dnia Pustej Klasy, a także wyślemy na Państwa adres pocztowy (proszę o jego podanie) książkę „W dziką stronę – rozmowy o edukacji w przyrodzie” (http://www.eko.edu.pl/pliki/w-dzika-strone.pdf)
 

Autor:  Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" 
30.05.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie