Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

"Dzień Pustej Klasy" 17 czerwca

17 czerwca obchodzimy Dzień Pustej Klasy - święto zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, którego celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu. Jako Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" jesteśmy gorącymi zwolennikami i promotorami edukacji terenowej. Wiemy z doświadczenia, że bliski, bezpośredni kontakt dzieci z naturą, przynosi wspaniałe efekty edukacyjne. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby zachęcić nauczycieli do częstszego przebywania z uczniami w terenie: w parkach, miejskich zagajnikach, na łąkach i polach, gdziekolwiek tam, gdzie dzieci będą mogły poczuć bliskość z naturą. Dzień Pustej Klasy jest wspaniałym pretekstem do takich działań!

W zeszłym roku po raz pierwszy zachęcaliśmy do udziału w tym wydarzeniu nauczycieli i nauczycielki z całej Polski rozsyłając list otwarty. W tym roku idziemy dalej ! Stworzyliśmy stronę internetową www.dzienpustejklasy.pl poświęconą specjalnie temu świętu. Na stronie można przeczytać artykuł dotyczący Dnia Pustej Klasy, pobrać specjalnie przygotowaną z tej okazji broszurę „Zabierzmy dzieci na dwór”, a przede wszystkim znaleźć mnóstwo pomysłów na to jak spędzić z uczniami ten wyjątkowy dzień. Na stronie Dnia Pustej Klasy można też zgłosić szkołę do obchodów święta wypełniając specjalny formularz zgłoszeniowy. Szkoły, które zgłoszą się do akcji – otrzymają od nas bezpłatnie książkę „W dziką stronę – rozmowy o edukacji w przyrodzie”.

Zwracamy się do Państwa, z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji i wsparcie nas w promocji tego wydarzenia. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy w wysyłaniu w świat informacji o Dniu Pustej Klasy! Może to być np. artykuł z linkiem do naszej strony, promocja tematu i wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/248456362153097/), wysłanie informacji w newsletterze czy umieszczenie na stronie internetowej materiałów graficznych promujących wydarzenie. Można w tym celu korzystać ze znajdujących się na stronie Dnia Pustej Klasy tekstów oraz materiałów specjalnie przygotowanych do pobrania (logo święta, baner czy plakat).

My, w zamian umieścimy Państwa logo na stronie internetowej Dnia Pustej Klasy, a także wyślemy na Państwa adres pocztowy (proszę o jego podanie) książkę „W dziką stronę – rozmowy o edukacji w przyrodzie” (http://www.eko.edu.pl/pliki/w-dzika-strone.pdf)
 

Autor:  Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" 
30.05.2016