przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Krokusowa Rewolucja w SP nr 18

7 listopada klasa 0a oraz 3c wraz z wychowawczyniami wzięły udział w społecznej akcji na rzecz zielonego Szczecina. Po raz drugi zagościła u nas Krokusowa Rewolucja łącząca wszystkich mieszkańców miasta i duma szczecinian. Tym razem szanse na wykazanie się otrzymali młodsi uczniowie. Dla większości dzieci to była pierwsza w życiu lekcja z sadzenia kwiatów. Dzięki Radzie Osiedla Arkońskie-Niemierzyn przy wsparciu Prezydenta Miasta Szczecin otrzymaliśmy 500 kwiatowych cebulek, które posadziliśmy przed naszą szkołą.

Przed rozpoczęciem pracy prelekcję dla naszych małych ogrodników przeprowadził pan Sylwiusz Mołodecki, który opowiedział nam jak narodził się pomysł przeniesienia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni do innych części naszego miasta. Zachęcał również dzieci aby sprzątały po swoich pupilach. Właścicielom psów rozdał odblaskowe zaczepki do obroży z napisem Po mnie sprzątają. Pan Mołodecki przeprowadził zajęcia poszanowania zieleni i wspólnej pracy. To spotkanie było dla naszych uczniów prawdziwą plenerową lekcją przyrody oraz lekcją zachowań prospołecznych.

Po zakończonym sadzeniu krokusów wszyscy otrzymaliśmy tytuł honorowego ogrodnika. Teraz cała społeczność szkolna i mieszkańcy okolicy czekają do wiosny, żeby oglądać efekty starań naszych uczniów, uczestników Krokusowej Rewolucji!
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 18 
17.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie