przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Cykl spotkań "Demokracja w Praktyce"

Na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w przestrzeni Galerii O, spotkają się przedstawiciele świata polityki, muzyki oraz edukacji. W dniu 9 kwietnia Pan Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wraz z Mateuszem Czarneckim, liderem zespołu Bubliczki, spotkają się z przedstawicielami młodzieży licealnej z Łobza i będą wspólnie rozmawiać o prawach i wolnościach obywatelskich w życiu młodego człowieka. Goście naszego spotkania opowiedzą jak według nich można wprowadzać idee demokracji w praktyce.

Spotkanie będzie miało charakter dyskusyjno-warsztatowy. Po spotkaniu z naszymi gośćmi młodzież weźmie udział w warsztatach prowadzonymi metodami pozaformalnymi. Temat warsztatów „Konstytucja w moim życiu” ma pomóc w lepszym rozumieniu wpływu tego najważniejszego dokumentu w Polsce na otaczającą młodego człowieka rzeczywistość. Celem warsztatów jest próba nadania znaczenia słowom, takim jak wolność i prawa obywatelskie, które często pozostającymi tylko suchymi regułkami.
Scenariusze warsztatów zostały stworzone i opatrzone certyfikatem CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej) na prośbę i zlecenie Sekretariatu ds. Młodzieży w Szczecinie. CEO jest organizacją pożytku publicznego działająca od 20 lat na rzecz poprawy jakości edukacji i samorządności w szkołach.
Więcej można poczytać na https://glowna.ceo.org.pl/o-nas/o-ceo.
Całość spotkania zakończy się wspólnym spacerem po Szczecińskim Zamku. Spotkania „Demokracja w praktyce” będą odbywać się cyklicznie – w Szczecinie i regionie.
 

Lista załączników:

Autor:  Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego 
09.04.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie Wielki Piknik Pasji, 19 maja