przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Lipcowe rodzinne warsztaty językowo-plastyczne

DoMowy – rodzinne historie o słowach

W lipcu zapraszamy na rodzinne warsztaty językowo-plastyczne (dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami). Zajęcia odbędą się w dwóch naszych filiach bibliotecznych:

  • 25 lipca (środa), godz. 17.00, w filii nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2);
  • 28 lipca (sobota), godz. 16.00, w filii nr 48 (ul. Rydla 93).

W każdym domu i w każdej rodzinie powstaje swoisty język domowy, który tworzą dzieci. Składają się na niego głównie powiedzonka, dziecięce "przekręty" i neologizmy, którymi mali słowotwórcy opisują świat. Podczas warsztatów przyjrzymy się ich znaczeniom i zinterpretujemy je obrazem, tzn. dzieci będą rysować a dorośli opisywać historię powstania danego powiedzenia. Powstałe prace zostaną przesłane do organizatorów programu, a najlepsze z nich utworzą "Słownik DoMowy". Mamy nadzieję, że wspólna zabawa w odnajdywanie znaczeń pozwoli docenić bogactwo i możliwości języka, a także wzmocni więzi rodzinne.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 91 46 42 881 lub mailowo: filia48@mbp.szczecin.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Czas trwania: 90-120 minut
Zapraszamy!

Warsztaty odbędą się w ramach udziału Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie w ogólnopolskim programie dla bibliotek: „DoMowy. Rodzinne historie o słowach”
www.domowy.ceo.org.pl

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
19.07.2018